BioLine URS 5 - testy paskowe (100 sztuk) do badania moczu - 5 parametrów: białko, pH, krew, ciała ketonowe i glukoza

  • Testy paskowe do analizy moczu są sztywnymi, plastikowymi paskami, zawierającymi pola reakcyjne nasycone odczynnikami. Odczyt 5 parametrów: białko, pH, krew, ciała ketonowe i glukoza.
  • BioLine URS 5 - testy paskowe (100 sztuk) do badania moczu - 5 parametrów: białko, pH, krew, ciała ketonowe  i glukoza
Kod produktu: HXURS5
Oznaczenie w moczu: białko, krew, ph, glukoza, ciała ketonowe
Próbka / Metoda Pomiaru: Test wykonuje się z moczu
produkt profesjonalny: tak
31,32 zł
/ opakowanie
Dodaj do obserwowanych

BioLine URS 5 - testy paskowe do badania moczu 5 parametrów: białko, pH, krew, ciała ketonowe i glukoza.

Wyrób medyczny do diagnostyki in vitro  do użytku profesjonalnego (według definicji ustawy o wyrobach medycznych z 20.05.2010 r.) Testy nie są przeznaczone dla użytkowników w domu.

Zakupu mogą dokonać:
Szpitale, przychodnie, laboratoria, kliniki, zakłady i punkty opieki zdrowotnej, lekarzy, laborantów, diagnostów, farmaceutów, pielęgniarki/pielęgniarzy, weterynarzy, a także przez inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą (na tzw. NIP), pod warunkiem wykonywania tych testów przez profesjonalistów. 

Opakowanie zawiera 100 sztuk testów paskowych. 

Zastosowanie pasków do badania moczu: 

Testy paskowe do analizy moczu są sztywnymi, plastikowymi paskami, zawierającymi pola reakcyjne nasycone odczynnikami. Przeznaczone są do jakościowego i półilościowego oznaczania następujących parametrów: kwasu askorbinowego, glukozy, bilirubiny, ketonów (kwasu acetooctowego), ciężaru właściwego, krwi, pH, białka, urobilinogenu, azotynów i leukocytów.

Choroba powoduje pojawienie się zmian w moczu, zanim mogą one być zauważone w składzie krwi. Analiza moczu jest rutynowym badaniem kontrolnym. Paski do analizy moczu mogą być stosowane do ogólnej oceny stanu zdrowia oraz pomagają przy diagnozowaniu i monitorowaniu metabolitów lub chorób układowych, które dotyczą pracy nerek, zaburzeń endokrynnych oraz chorób i zaburzeń układu moczowego. 

Zasada działania pasków do badania moczu: 

Glukoza: Test oparty jest na reakcji enzymatycznej, która przebiega pomiędzy oksydazą glukozy, peroksydazą i chromogenem. Glukoza najpierw utlenia się, by wyprodukować kwas glukonowy i nadtlenek wodoru w obecności oksydazy glukozy. W obecności peroksydazy następuje reakcja nadtlenku wodoru z chromogennym jodkiem potasu. Od stopnia utlenienia chromogenu zależy poziom wysycenia barwy pola testowego od zielonej do brązowej. W prawidłowym moczu glukoza nie powinna występować. Niewielkie ilości glukozy mogą być wydzielane przez nerki.3 Jeśli w moczu konsekwentnie powtarzają się nawet tak małe ilości glukozy jak 100 mg/dl, to należy wziąć pod uwagę, czy nie występują nieprawidłowości. 

Białko: Reakcja oparta jest na zjawisku znanym jako "błą d białkowy" wskaźników pH, gdzie wskaźnik wysoce zbuforowany może zmieniać kolor w obecności białek (aniony), podczas gdy wskaźnik uwalnia jony wodorowe do białka. Przy stałym pH pojawienie się jakiegokolwiek odcienia zieleni oznacza obecność białka. Zakres kolorów od żółtego do żółtozielonego oznacza wyniki negatywne. Pojawienie się kolorów od zielonego do zielononiebieskiego oznacza wyniki pozytywne. Białko w ilości 1-14 mg/dL może być wydalane przez zdrowe nerki.10 Pole testowe dające wynik wyższy niż odpowiadający śladowym ilościom białka oznacza znamienną proteinurię. W przypadku wykrycia śladowych ilości białka należy przeprowadzić badania kliniczne. 

Ciała ketonowe: Test opiera się na reakcji barwnej ketonów z nitroprusydkiem sodu i kwasem acetooctowym. W wyniku tych reakcji występuje zabarwienie od jasnoróżowego przy wynikach negatywnych, do ciemnoróżowego czy szkarłatnego dla wyników pozytywnych. Ciała ketonowe nie występują w prawidłowym moczu. Wykrywalne poziomy ciał ketonowych mogą jednak pojawiać się w warunkach fizjologicznie obciążających organizm, takich jak głodówka, ciąża czy częsty, intensywny wysiłek. Podczas stosowania diet odchudzających lub przy innych zaburzeniach metabolizmu węglowodanów, ciała ketonowe pojawiają się w moczu w podwyższonych stężeniach wcześniej niż w surowicy. 

Krew: Test oparty jest na podobnym do peroksydazy działaniu hemoglobiny, która katalizuje reakcję dihydronadtlenku diizopropylobenzenu i 3,3',5,5'- tetrametylobenzydyny. Zakres barw wyników tego testu rozciąga się od pomarańczowego po zielony i ciemnoniebieski. Pojawienie się jakichkolwiek zielonych plamek na polu testowym lub rozwinięcie się koloru w kierunku zielonego w ciągu 60 sekund oznacza konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań. Krew często, choć nie zawsze, wykrywana jest w moczu kobiet w czasie menstruacji. Znaczenie wyniku odczytu jest indywidualne dla każdego z pacjentów i wymagane jest kliniczne zdiagnozowanie każdego z pojedynczych przypadków. 

pH: Test opiera się na zasadzie podwójnego wskaźnika dostarczając szeroką gamę kolorów odpowiadającą pełnemu zakresowi pH moczu. Kolory wyników rozwijają się w przedziałach od pomarańczowego do żółtego i od zielonego do niebieskiego. Zakres normy pH moczu u noworodków wynosi 5,0 do 7,0.W pozostałych przypadkach 4,5 do 8, średnia wynosi 6. 

Pobrania i przygotowanie próbki moczu: 

Do badania używać moczu zebranego do czystego i suchego pojemnika. Analizę przeprowadzić tak szybko, jak to możliwe. Nie wirować. Nie zaleca się stosowania środków konserwujących mocz. Jeżeli analiza nie może być przeprowadzona w ciągu 1 godz. od oddania moczu, próbkę natychmiast zamrozić i doprowadzić do temperatury pokojowej przed wykonaniem badania. Przedłużone przechowywanie niezabezpieczonych próbek moczu w temperaturze pokojowej może doprowadzić do namnożenia bakterii i wpłynąć na pH. Zmiana pH moczu na zasadowe może dawać fałszywie dodatnie wyniki na białko. Obecność glukozy w moczu może obniżać wartość pH.
Zanieczyszczenie próbki moczu środkami do oczyszczania skóry zawierającymi chlorheksydynę może wpłynąć na wynik testu na białko (w mniejszym stopniu na ciężar właściwy i bilirubinę). 

Interpretacja wyników: 

Wyniki uzyskuje się poprzez bezpośrednie porównanie zabarwienia pola testowego paska ze skalą kolorów. Skala barw przedstawia wartości nominalne, wartości rzeczywiste mogą nieznacznie odbiegać od wartości nominalnych. 

Po otwarciu pojemnika paski zachowują właściwości przez 3 miesiące. 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel