cTnI/CK-MB/Myo FINECARE™ 25 szt. - FIA METER - szybki ilościowy test immunofluorescencyjny

  • cTnI/CK-MB/Myoglobin Rapid Quantitative Test wraz z Finecare™ FIA Meter jest przeznaczony do ilościowego oznaczania stężenia sercowej troponiny I (cTnI), izoenzymu MB kinazy kreatynowej (CK-MB) i mioglobiny w ludzkiej krwi pełnej, surowicy lub osoczu.
  • cTnI/CK-MB/Myo FINECARE™ 25 szt. - FIA METER - szybki ilościowy test immunofluorescencyjny
  • cTnI/CK-MB/Myo FINECARE™ 25 szt. - FIA METER - szybki ilościowy test immunofluorescencyjny
Producent: WONDFO
produkt profesjonalny: tak
1 470,96 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

   cTnI/CK-MB/Myo Rapid Quantitative Test - przeznaczony do aparatu FINECARE™ - FIA METER     

   PRZEZNACZENIE     

Finecare™ cTnI/CK-MB/Myo Rapid Quantitative Test jest fluorescencyjnym testem immunologicznym przeznaczonym do użycia z Finecare™ FIA System (model FS-112/FS-113/FS-205) do ilościowego oznaczania stężenia sercowej troponiny I (cTnI), kinazy kreatynowej MB i mioglobiny w ludzkiej krwi pełnej, surowicy lub osoczu. Test jest stosowany jako pomoc w diagnostyce zawału mięśnia sercowego (AMI).
Wyłącznie do diagnostyki in vitro. Tylko do użytku profesjonalnego.

   WSTĘP     

Sercowa troponina I (cTnI) jest białkiem mięśnia sercowego o masie cząsteczkowej 22,5 kD. Wraz z troponiną T (TnT) i troponiną C (TnC), Tnl tworzy kompleks troponinowy w sercu, odgrywając zasadniczą rolę w przekazywaniu wewnątrzkomórkowej interakcji aktyny-miozyny z sygnałem wapniowym. Ludzkie cTnl ma dodatkowe reszty aminokwasowe na swoim N-końcu, które nie istnieją w formie szkieletowej, dzięki czemu cTnl jest swoistym markerem wskazującym na zawał serca. cTnl jest szybko uwalniana do krwi po wystąpieniu ostrego zawału mięśnia sercowego (AMI). Ma podobny wzorzec uwalniania do CK-MB (4-6 godzin po wystąpieniu AMI). Jednak poziom CK-MB wraca do normy po 36-48 godzinach, podczas gdy poziom cTnl pozostaje podwyższony do 6-10 dni. Poziom cTnl jest bardzo niski u zdrowych osób i niewykrywany u pacjentów z uszkodzeniem mięśni szkieletowych. Dlatego cTnl jest swoistym markerem do diagnostyki AMI.
Izoenzym MB kinazy kreatynowej (CK-MB) to enzym o masie cząsteczkowej 84 000, który stanowi znaczącą część kinazy kreatynowej obecnej w tkance mięśnia sercowego. CK-MB występuje również w wielu innych tkankach, choć na znacznie niższych poziomach. Pojawienie się CK-MB w surowicy, przy braku poważnego urazu mięśni, może wskazywać na uszkodzenie serca, a zatem na zawał mięśnia sercowego. Ponadto istotny jest czasowy wzór uwalniania CK-MB po zawale. Zatem wartość CK-MB, która nie wykazuje znaczącej zmiany w czasie, nie jest potwierdzeniem zawału mięśnia sercowego. Podano, że ocena CK-MB jest przydatna w określaniu skuteczności reperfuzji po ostrej zakrzepicy wieńcowej.
Mioglobina jest silnie zagiętym, kulistym białkiem hemu obecnym w cytoplazmie komórek mięśnia szkieletowego i sercowego. Jego funkcją jest przechowywanie i dostarczanie tlenu do komórek mięśniowych. Masa cząsteczkowa mioglobiny wynosi około 17 800 daltonów. Stosunkowo niska masa cząsteczkowa i lokalizacja, odpowiadają za szybkie uwalnianie z uszkodzonych komórek mięśniowych i wcześniejsze wzrosty stężenia we krwi powyżej wartości wyjściowych w porównaniu do innych markerów sercowych. Ponieważ mioglobina jest obecna zarówno w mięśniu sercowym, jak i szkieletowym, jakiekolwiek uszkodzenie któregoś z tych mięśni powoduje uwolnienie jej do krwiobiegu. Wykazano, że stężenie mioglobiny w surowicy wzrasta w następujących warunkach: uszkodzenie mięśnia szkieletowego, zaburzenia mięśni szkieletowych lub zaburzenia neurologiczne, operacja pomostowania serca (bypass), niewydolność nerek, forsowny wysiłek fizyczny itp. Dlatego też wykorzystanie wzrostu mioglobiny w surowicy powinno być stosowane w połączeniu z innymi aspektami oceny pacjenta, aby pomóc w rozpoznaniu ostrego zawału mięśnia sercowego (AMI). Mioglobina może również wzrastać umiarkowanie powyżej zakresu odniesienia w przewlekłej chorobie niedokrwiennej serca (niestabilnej dusznicy bolesnej).

   ZESTAW     

Płytka testowa w szczelnie zamkniętej kopertce z osuszaczem - 25 szt.
Chip ID - 1 szt.
Bufor wykrywający - 25 szt.
Końcówki do pipety - 25 szt.
Instrukcja wykonania - 1 szt.

   INTERPRETACJA WYNIKÓW     

Finecare™ FIA System oblicza wyniki cTnI/CK-MB/Myo automatycznie i wyświetla na ekranie dokładne stężenia cTnI, CK-MB i Myo w postaci XXX.XX ng/ml. 
Aby uzyskać więcej informacji należy zapoznać się z instrukcją obsługi Finecare™ FIA System.
Stężenia                                             Odniesienie kliniczne
cTnI
< 0,30 ng/ml                                        Poziom prawidłowy
 0,30 ng/ml                                       Wskazuje na ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego.
Uwaga: Poziomy mogą wzrastać w ciągu 3-6 godz. i osiągnąć szczytowe poziomy w ciągu 14-20 godz.
Stężenia będą powracać do normalnego poziomu w ciągu 5-7 dni. W przypadku bólu w klatce piersiowej, może być konieczne oznaczenie innych markerów
sercowych.
CK-MB
0,0 – 5,00 ng/ml                                   Poziom prawidłowy
> 5,00 ng/ml                                         Wskazuje na ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego.
Uwaga: Stężenia CK-MB mogą wzrastać do 8 godz. po zawale mięśnia sercowego i osiągają poziomy szczytowe w ciągu 8-24 godz. Stężenia powrócą do
normalnego poziomu w ciągu 3 dni.
Myo
< 58,0 ng/ml                                         Poziom prawidłowy
> 58,0 ng/ml                                        Wskazuje na ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego.
Uwaga: Poziomy mogą wzrastać w ciągu 3 godz. i osiągnąć szczytowe poziomy w ciągu 5-12 godz.
Stężenia powrócą do normalnego poziomu w ciągu 18-30 godz. Gdy ból w klatce piersiowej utrzymuje się ponad 2 godziny, konieczne jest oznaczenie
innych markerów sercowych.

Uwaga: Zaleca się, aby każde laboratorium ustaliło własny zakres odniesienia zgodnie z rzeczywistą sytuacją.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel