PSA (Prostate Specific Antigen) FINECARE™ 25 szt. - FIA METER - szybki ilościowy test immunofluorescencyjny

 • Finecare™ PSA (Prostate Specific Antigen) Rapid Quantitative Test wraz z Finecare™ FIA Meter jest przeznaczony do ilościowego oznaczania stężenia antygenu swoistego dla gruczołu krokowego (PSA) w ludzkiej surowicy.
 • PSA (Prostate Specific Antigen) FINECARE™ 25 szt. - FIA METER - szybki ilościowy test immunofluorescencyjny
 • PSA (Prostate Specific Antigen) FINECARE™ 25 szt. - FIA METER - szybki ilościowy test immunofluorescencyjny
 • PSA (Prostate Specific Antigen) FINECARE™ 25 szt. - FIA METER - szybki ilościowy test immunofluorescencyjny
Producent: WONDFO
produkt profesjonalny: tak
388,80 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

PSA (Prostate Specific Antigen) Rapid Quantitative Test Numer - przeznaczony do aparatu FINECARE™ - FIA METER

 

Wyrób medyczny do diagnostyki in vitro  do użytku profesjonalnego (według definicji ustawy o wyrobach medycznych z 20.05.2010 r.) Testy nie są przeznaczone dla użytkowników w domu.

Zakupu mogą dokonać:
Szpitale, przychodnie, laboratoria, kliniki, zakłady i punkty opieki zdrowotnej, lekarzy, laborantów, diagnostów, farmaceutów, pielęgniarki/pielęgniarzy, weterynarzy, a także przez inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą (na tzw. NIP), pod warunkiem wykonywania tych testów przez profesjonalistów. 

 

PRZEZNACZENIE:

 

Finecare™ PSA (Prostate Specific Antigen) Rapid Quantitative Test wraz z Finecare™ FIA Meter jest przeznaczony do ilościowego oznaczania stężenia antygenu swoistego dla gruczołu krokowego (PSA) w ludzkiej surowicy.

 • Test immunofluorescencyjny
 • Diagnostyka raka prostaty

 

Wyłącznie do diagnostyki in vitro.

 

WSTĘP:

 

Ludzki antygen swoisty dla gruczołu krokowego (PSA) jest proteazą serynową, pojedynczym łańcuchem glikoproteiny o masie cząsteczkowej około 34 000 daltonów zawierających 7% węglowodanów w masie. PSA jest immunologicznie swoisty dla tkanki gruczołu krokowego. Podwyższone stężenia PSA w surowicy odnotowano u pacjentów z rakiem gruczołu krokowego, łagodnego przerostu gruczołu krokowego lub stanów zapalnych innych sąsiadujących tkanek moczowo-płciowych, ale nie u pozornie zdrowych mężczyzn, mężczyzn z rakiem innym niż rak gruczołu krokowego, kobiet pozornie zdrowych lub kobiet chorych na raka. Dlatego pomiar stężenia PSA w surowicy może być ważnym narzędziem w monitorowaniu pacjentów z rakiem gruczołu krokowego oraz w ustalaniu potencjału i faktycznej skuteczności operacji lub innych terapii.

 

  

ZASADA DZIAŁANIA:

 

Finecare™ PSA Rapid Quantitative Test jest oparty na technologii fluorescencyjnego testu immunologicznego. The Finecare™ PSA Rapid Quantitative Test wykorzystuje metodę wielowarstwowej immunodetekcji, gdy próbka dodawana jest do studzienki testowej, fluorescencyjnie-oznakowany detektor przeciwciała PSA na membranie wiąże się z antygenem PSA w próbce krwi. W miarę jak mieszanina próbki poprzez efekt kapilarny migruje na nitrocelulozową matrycę paska testowego,kompleksy przeciwciał detektora i PSA są wychwytywane przez przeciwciało PSA, które zostało unieruchomione na pasku testowym. Zatem im więcej antygenu PSA znajduje się w próbce krwi,tym więcej kompleksów jest gromadzonych na pasku testowym. Intensywność sygnału fluorescencji przeciwciał detektora odzwierciedla ilość wychwyconego PSA, a Finecare™ FIA Meter pokazuje stężenia PSA w próbce krwi. Domyślna jednostka wyników Finecare™ PSA Rapid Quantitative Test jest wyświetlana jako XXX ng/ml z Finecare™ FIA Meter. Zakres roboczy i granica wykrywania systemu testowego PSA wynoszą odpowiednio 2~100 ng/ml i 2 ng/ml.

 

Zasady działania systemu Wonfo Finecare 

 

 

MATERIAŁY:

 

Dostarczone materiały:

 

 1. 25 indywidualnie zamkniętych torebek, które zawierają:
  • Płytkę testową
  • Woreczek z osuszaczem
 2. Jeden Chip z ID
 3. Instrukcja wykonania.
 4. 25 probówek z buforem wykrywającym

 

Materiały wymagane ale niedostarczone:

 

 1. Finecare™ FIA Meter
 2. Zestaw pipet transferowych
 3. Pojemniki do pobierania próbek
 4. Wirówka (tylko do osocza)
 5. Minutnik

 

Zakres testu i granica wykrywalności:


Zakres testu: 2-100 ng/ml

 

 

Granica wykrywalności (czułość analityczna):

 

Dla NT-proBNP: 2 ng/ml

 

 

KONTROLA JAKOŚCI:

 

Każda płytka testowa Finecare™ PSA Rapid Quantitative Test zawiera system wewnętrznej kontroli, który spełnia rutynowe wymagania dotyczące kontroli jakości. Ta kontrola wewnętrzna jest wykonywana przy każdym badaniu próbki pacjenta. Kontrola wskazuje, że płytka testowa została włożona i odczytana prawidłowo przez Finecare™ FIA Meter. Nieprawidłowy wynik kontroli wewnętrznej powoduje wyświetlenie komunikatu o błędzie na Finecare™ FIA Meter, wskazujący, że test powinien zostać powtórzony.
 

 


 

DODATKOWE INFORMACJE:

 

Profilaktyka raka prostaty

 

Rak prostaty należy do najczęściej diagnozowanych nowotworów u mężczyzn. Lekarze od lat apelują, by panowie nie zaniedbywali badań profilaktycznych. Tutaj znaczenie ma czas – im wcześniej choroba zostanie wykryta – tym większe szanse na zupełne wyleczenie. Warto zadbać również o prawidłową dietę, systematyczną aktywność fizyczną i właściwą masę ciała.

 

Rak prostaty – liczy się czas

 

Rak prostaty (gruczołu krokowego) plasuje się na drugim, niechlubnym miejscu pod względem „męskich” nowotworów o najwyższym wskaźniku umieralności. Szacuje się, że w naszym kraju liczba chorych co roku zwiększa się o 2-2,5 proc. (1). Do najistotniejszych czynników predestynujących do rozwoju choroby należą uwarunkowania genetyczne, ale znaczenie ma również wiek. Nowotwór gruczołu krokowego rzadziej dotyka panów przed “40” – potem zagrożenie rośnie. O profilaktyce raka prostaty powinni pamiętać pacjenci, u których w najbliższej rodzinie występowały przypadki choroby (brat, ojciec, dziadek). (2)

 

Warto zwracać uwagę na sygnały, które wysyła organizm. Nie jest to jednak łatwe – zdarza się, że choroba rozwija się bezobjawowo lub daje tylko nieznaczne symptomy. Problemy w czasie oddawania moczu i częstomocz na pewno powinny skłonić do wizyty u urologa (zwłaszcza gdy utrzymują się dłużej). U niektórych panów guz prostaty objawia się inaczej – pojawiają się dotkliwe bóle kości i niedokrwistość, które mogą świadczyć o naciekaniu okolicznych tkanek lub przerzutach. (3)

 

Nie wszyscy wiedzą, że raka prostaty można całkowicie wyleczyć – pod warunkiem, że chorobę rozpozna się we wczesnym stadium. Dlatego warto przekonywać bliskich do systematycznych badań. Mężczyźni zwykle rejestrują się do specjalisty, gdy zaawansowany nowotwór utrudnia lub wręcz uniemożliwia im wykonywanie codziennych czynności. Na szczęście, dzięki licznym kampaniom społecznym, coraz więcej panów dba o swoje zdrowie.

 

Profilaktyka raka prostaty: badania, aktywność fizyczna i dieta

 

Jak zatem zapobiegać rakowi prostaty? Zaleca się, by każdy mężczyzna po 45. roku życia zgłaszał się na badania do lekarza urologa – minimum raz w roku. W przypadku pacjentów obciążonych genetycznie, taką profilaktykę należy wdrożyć wcześniej – najlepiej po czterdziestce. (4)

 

Lekarze kierują m.in. na oznaczenie stężenia PSA (prostate specific antigen) w surowicy krwi. Jeśli badanie wykaże wyższe stężenie markera, prawdopodobnie prostatę objął proces chorobowy (jeszcze bezobjawowy) (5). Nie jest to, oczywiście, równoznaczne z diagnozą raka prostaty – symptom może wiązać się z innymi przyczynami, np. stanem zapalnym. Jednak to wyraźny sygnał ostrzegawczy, który wymaga pogłębionej diagnostyki.

 

W ramach profilaktyki nowotworu gruczołu krokowego warto zachęcać panów do zmiany menu na zdrowsze. Specjaliści polecają dietę śródziemnomorską, uważaną za jedną z najzdrowszych na świecie (6). Mężczyźni z nadwagą lub otyłością powinni uregulować masę ciała i zadbać o systematyczną aktywność fizyczną, stosowną do wieku, stanu zdrowia i kondycji. Lepiej jednak zrezygnować z jazdy na motorze czy rowerze i unikać siedzenia na zimnym podłożu.

 

W diecie antynowotworowej należy ograniczyć spożywanie tłuszczu, cukru i soli. Można przyrządzać sobie 5 posiłków dziennie, bogatych w minerały (magnez, selen) i witaminy antyoksydacyjne (A, C i E), które niwelują szkodliwy wpływ wolnych rodników na organizm i hamują wzrost komórek nowotworowych.

 

Zdrowy jadłospis, czyli jak uniknąć raka prostaty?

 

Panom, którzy troszczą się o swoje zdrowie, specjaliści zalecają odstawienie używek (w tym kawy i piwa). Warto unikać słodyczy – źródeł „pustych” kalorii i polubić produkty pełnoziarniste i sojowe. Profilaktyka raka prostaty polega na zwiększeniu dziennych racji warzyw i owoców (najlepiej surowych). Należy ograniczyć czerwone mięso, ale zwiększyć spożycie ryb morskich. W nowym jadłospisie nie ma miejsca na fast foody i produkty wysokoprzetworzone. Tłuszcze roślinne powinny zastąpić tłuszcze zwierzęce – oliwa z oliwek i oleje roślinne to dobry wybór. Produkty, które wymagają obróbki termicznej, warto przygotowywać bez użycia tłuszczu (zaleca się np. gotowanie na parze).

 

Ryzyko zachorowania na raka prostaty obniża spożywanie kapusty, brukselki, brokułów i kalafiora. W męskiej kuchni dania doprawia się czosnkiem, cebulą, szczypiorkiem, rozmarynem i zieloną pietruszką. Panowie powinni jak najczęściej przyrządzać sobie sałatki z pomidorów i papryki. Do diety warto włączyć grzyby, garść ulubionych orzechów, pestek dyni lub ziaren sezamu. Należy przyjmować dużo płynów – niegazowanych i niesłodzonych, najlepiej wodę mineralną i zieloną herbatę. (7)

 

Panowie, którzy pamiętają o systematycznych badaniach, dbają o codzienny wysiłek fizyczny i zdrową, pyszną dietę, dłużej cieszą się zdrowiem i delektują prawdziwym „smakiem życia”.

1. Medycyna Praktyczna, http://onkologia.mp.pl/chorobynowotworowe/100849,rak-gruczolu-krokowego, dostęp: 28.06.2016

2. Via Medica, https://journals.viamedica.pl/oncology_in_clinical_practice/article/viewFile/9349/7966, dostęp: 28.06.2016

3. Czytelnia Medyczna, http://www.czytelniamedyczna.pl/3251,rak-stercza-rozpoznanie-i-leczenie.html, dostęp: 28.06.2016

4. Via Mediuca, jw.

5. Medycyna Praktyczna, http://www.mp.pl/pacjent/badania_zabiegi/98786,antygen-swoisty-gruczolu-krokowego-prostate-specific-antigen-psa, dostęp: 28.06.2016

6. Medycyna Praktyczna, http://dieta.mp.pl/diety/zdrowe_diety/63640,dieta-srodziemnomorska, dostęp: 28.06.2016

7. Wielkopolskie Centrum Onkologii, http://www.wco.pl/pp/files/download/profilaktyka-przez-zdrowa-diete.pdf, dostęp: 28.06.2016

 


 

Do Pobrania
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixelpixelpixel