BioLine Barbiturany Strip, test paskowy, czułość 300 ng/ml

  • Szybki test immunologiczny paskowy do jakościowego wykrywania barbituranów w ludzkim moczu. Barbiturany Strip jest przeznaczony tylko do użytku profesjonalnego do diagnostyki in vitro i służy do jakościowego wykrywania barbituranów.. Wykrywa secobarbital.
  • BioLine Barbiturany Strip, test paskowy, czułość 300 ng/ml
produkt profesjonalny: tak
76,68 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

Szybki test immunologiczny paskowy do jakościowego wykrywania barbituranów w ludzkim moczu.

WSTĘP

Barbiturany Strip jest szybkim wizualnym testem immunologicznym o czułości 300 ng/ml do wykrywania barbituranów w ludzkim moczu.

Barbiturany działają na centralny układ nerwowy, są stosowane w terapii jako środki uspokajające, nasenne i przeciwdrgawkowe. Barbiturany prawie zawsze przyjmowane są doustnie w postaci kapsułek lub tabletek. Efekty przypominają zatrucie alkoholem. Długotrwałe stosowanie barbituranów prowadzi do tolerancji i fizycznego uzależnienia. Barbiturany krótko działające przyjmowane w dawce 400 mg/dobę przez 2 - 3 miesiące prowadzą do znaczącego klinicznie stopnia uzależnienia fizycznego. Objawy odstawienia doświadczane w okresach abstynencji od narkotyków mogą być na tyle poważne, aby spowodować śmierć. Jedynie mała ilość (mniej niż 5%) większości barbituranów jest wydalana z moczem w stanie niezmienionym. Okres wykrywalności barbituranów w moczu wynosi 4-7 dni.

ZASADA METODY

Barbiturany Strip jest jednostopniowym testem immunologicznym opartym na zasadzie konkurencyjnego wiązania. Narkotyk/metabolit narkotyku obecny w badanym moczu konkuruje z koniugatem narkotyku/metabolitu o określoną liczbę miejsc wiązania na specyficznych przeciwciałach.

Proces konkurencji odbywa się na podłużnej membranie, na której w początkowym odcinku naniesiono koniugat przeciwciał z barwnymi cząsteczkami, natomiast w strefie testowej T unieruchomiono koniugat narkotyku/metabolitu. Po zanurzeniu paska testowego w badanym moczu obecny w strefie początkowej koniugat przemieszcza się siłami kapilarnymi wraz z moczem wzdłuż membrany do unieruchomionego koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku.

Jeśli w badanym moczu nie występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to zachodzi reakcja wiązania koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku z przeciwciałem z barwnego koniugatu i w strefie testowej T tworzy się barwny prążek. Tak więc barwny prążek w strefie testowej pojawia się wówczas, gdy w moczu nie występuje narkotyk/ metabolit narkotyku.

Jeśli w badanym moczu występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to konkuruje on z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku znajdującym się w strefie testowej T o miejsca wiązania przeciwciał w barwnym koniugacie przeciwciał. Jeśli w moczu występuje odpowiednia ilość narkotyku/metabolitu narkotyku, to wypełnia on określoną liczbę miejsc wiążących, co zabezpiecza przed związaniem barwnego koniugatu z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku w strefie testowej T. Tak więc brak barwnego prążka w strefie testowej wskazuje na obecność narkotyku/metabolitu narkotyku w moczu.

Na pasku membrany została wyodrębniona strefa kontrolna C, w której prążek pojawia się na skutek innej reakcji antygen-przeciwciało, aby wskazać czy test został właściwie przeprowadzony. Prążek ten pojawia się bez względu na obecność narkotyku lub jego metabolitu w moczu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel