BioLine Barbiturany Test, test płytkowy, czułość 300 ng/ml

  • Szybki test immunologiczny płytkowy do jakościowego wykrywania barbituranów w ludzkim moczu. Barbiturany Test jest przeznaczony tylko do użytku profesjonalnego do diagnostyki in vitro i służy do jakościowego wykrywania barbituranów. Wykrywa secobarbital.
  • BioLine Barbiturany Test, test płytkowy, czułość 300 ng/ml
produkt profesjonalny: tak
102,60 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

Szybki test immunologiczny płytkowy do jakościowego wykrywania barbituranów w ludzkim moczu.

WSTĘP

Barbiturany Test jest szybkim wizualnym testem immunologicznym o czułości 300 ng/ml do wykrywania barbituranów w ludzkim moczu.

Barbiturany działają na centralny układ nerwowy, są stosowane w terapii jako środki uspokajające, nasenne i przeciwdrgawkowe. Barbiturany prawie zawsze przyjmowane są doustnie w postaci kapsułek lub tabletek. Efekty przypominają zatrucie alkoholem. Długotrwałe stosowanie barbituranów prowadzi do tolerancji i fizycznego uzależnienia. Barbiturany krótko działające przyjmowane w dawce 400 mg/dobę przez 2 - 3 miesiące prowadzą do znaczącego klinicznie stopnia uzależnienia fizycznego. Objawy odstawienia doświadczane w okresach abstynencji od leku mogą być na tyle poważne, aby spowodować śmierć. Jedynie mała ilość (mniej niż 5%) większości barbituranów jest wydalana z moczem w stanie niezmienionym. Okres wykrywalności barbituranów w moczu wynosi 4-7 dni.

ZASADA METODY

Barbiturany Test jest jednostopniowym testem immunologicznym opartym na zasadzie konkurencyjnego wiązania. Lek/metabolit leku obecny w badanym moczu konkuruje z koniugatem leku/metabolitu o określoną liczbę miejsc wiązania na specyficznych przeciwciałach.

Proces konkurencji odbywa się na podłużnej membranie, na której w początkowym odcinku naniesiono koniugat przeciwciał z barwnymi cząsteczkami, natomiast w strefie testowej T unieruchomiono koniugat leku/metabolitu. Po wprowadzeniu próbki moczu na płytkę testową, obecny w strefie początkowej testu koniugat przemieszcza się siłami kapilarnymi wraz z moczem wzdłuż membrany do unieruchomionego koniugatu leku/metabolitu leku.

Jeśli w badanym moczu nie występuje lek/metabolit, to zachodzi reakcja wiązania koniugatu leku/metabolitu leku z przeciwciałem z barwnego koniugatu i w strefie testowej T tworzy się barwny prążek. Tak więc barwny prążek w strefie testowej pojawia się wówczas, gdy w moczu nie występuje lek/ metabolit leku.

Jeśli w badanym moczu występuje lek/metabolit leku, to konkuruje on z koniugatem leku/metabolitu leku znajdującym się w strefie testowej T o miejsca wiązania przeciwciał w barwnym koniugacie przeciwciał. Jeśli w moczu występuje odpowiednia ilość leku/metabolitu leku, to wypełnia on określoną liczbę miejsc wiążących, co zabezpiecza przed związaniem barwnego koniugatu z koniugatem leku/metabolitu leku w strefie testowej T. Tak więc brak barwnego prążka w strefie testowej wskazuje na obecność leku/metabolitu leku w moczu.

Na pasku membrany została wyodrębniona strefa kontrolna C, w której prążek pojawia się na skutek innej reakcji antygen-przeciwciało, aby wskazać czy test został właściwie przeprowadzony. Prążek ten pojawia się bez względu na obecność leku lub jego metabolitu w moczu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel