Płytkowy test narkotykowy do wykrywania Ekstazy, BioLine Ekstaza Test - test płytkowy, czułość 1000 ng/ml

  • Szybki test immunologiczny płytkowy do jakościowego wykrywania ekstazy (MDMA) w ludzkim moczu. Ekstaza Test jest przeznaczony tylko do użytku profesjonalnego do diagnostyki in vitro. Wykrywa 3,4-methylenedioxymethamphetamine.
  • Płytkowy test narkotykowy do wykrywania Ekstazy, BioLine Ekstaza Test - test płytkowy, czułość 1000 ng/ml
produkt profesjonalny: tak
102,60 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

Szybki test immunologiczny płytkowy do jakościowego wykrywania ekstazy (MDMA) w ludzkim moczu.

WSTĘP

Ekstaza Test jest szybkim wizualnym testem immunologicznym o czułości 500 lub 1 000 ng/ml do wykrywania ekstazy (MDMA) w ludzkim moczu.

Ekstaza (metylenodioxymetamfetamina, MDMA, ecstasy) po raz pierwszy została wyprodukowana w 1914 roku przez niemiecką firmę farmaceutyczną jako lek do leczenia otyłości. Osoby często zażywające ekstazę odczuwają negatywne skutki, takie jak zwiększenie napięcia mięśni i pocenie się. MDMA nie jest wyraźnie pobudzające, choć ma wspólnie z amfetaminami zdolność zwiększenia ciśnienia krwi i tętna. MDMA wywołuje u niektórych osób zmiany w percepcji w postaci zwiększonej wrażliwości na światło, trudności w skupieniu i zaburzenia widzenia. Uważa się, że mechanizmem jego działania jest uwalnianie neuroprzekaźnika serotoniny. MDMA może również uwalniać dopaminy, ale jest to wtórny efekt leku (Nichols i Oberlender, 1990). Najpowszechniejszym skutkiem MDMA występującym praktycznie u wszystkich osób, które zażyły odpowiednią dawkę leku, jest szczękościsk.

MDMA pojawia się w moczu w ciągu 3 godzin i utrzymuje się przez 1–2 dni od momentu użycia.

ZASADA METODY

Ekstaza Test jest jednostopniowym testem immunologicznym opartym na zasadzie konkurencyjnego wiązania. Narkotyk/metabolit narkotyku obecny w badanym moczu konkuruje z koniugatem narkotyku/metabolitu o określoną liczbę miejsc wiązania na specyficznych przeciwciałach.

Proces konkurencji odbywa się na podłużnej membranie, na której w początkowym odcinku naniesiono koniugat przeciwciał z barwnymi cząsteczkami, natomiast w strefie testowej T unieruchomiono koniugat narkotyku/metabolitu. Po wprowadzeniu próbki moczu na płytkę testową, obecny w strefie początkowej testu koniugat przemieszcza się siłami kapilarnymi wraz z moczem wzdłuż membrany do unieruchomionego koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku.

Jeśli w badanym moczu nie występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to zachodzi reakcja wiązania koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku z przeciwciałem z barwnego koniugatu i w strefie testowej T tworzy się barwny prążek. Tak więc barwny prążek w strefie testowej pojawia się wówczas, gdy w moczu nie występuje narkotyk/ metabolit narkotyku.

Jeśli w badanym moczu występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to konkuruje on z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku znajdującym się w strefie testowej T o miejsca wiązania przeciwciał w barwnym koniugacie przeciwciał. Jeśli w moczu występuje odpowiednia ilość narkotyku/metabolitu narkotyku, to wypełnia on określoną liczbę miejsc wiążących, co zabezpiecza przed związaniem barwnego koniugatu z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku w strefie testowej T. Tak więc brak barwnego prążka w strefie testowej wskazuje na obecność narkotyku/metabolitu narkotyku w moczu.

Na pasku membrany została wyodrębniona strefa kontrolna C, w której prążek pojawia się na skutek innej reakcji antygen-przeciwciało, aby wskazać czy test został właściwie przeprowadzony. Prążek ten pojawia się bez względu na obecność narkotyku lub jego metabolitu w moczu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixelpixel