Paskowy test narkotykowy wykrywający Metamfetaminę, BioLine Metamfetamina Strip - test paskowy, czułość 1000 ng/ml

  • Szybki test immunologiczny paskowy do jakościowego wykrywania metamfetaminy w ludzkim moczu. Wykrywa d-methamphetamine.
  • Paskowy test narkotykowy wykrywający Metamfetaminę, BioLine Metamfetamina Strip - test paskowy, czułość 1000 ng/ml
produkt profesjonalny: tak
76,68 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

Szybki test immunologiczny paskowy do jakościowego wykrywania metamfetaminy w ludzkim moczu.

WSTĘP

Metamfetamina Strip jest szybkim wizualnym testem immunologicznym o czułości 300, 500 lub 1 000 ng/ml do wykrywania metamfetaminy w ludzkim moczu.

Metamfetamina jest środkiem uzależniającym, który silnie aktywuje pewne układy w mózgu. Metamfetamina jest ściśle związana chemicznie z amfetaminą, ale ma większy wpływ na centralny układ nerwowy. Metamfetamina jest wytwarzana w nielegalnych laboratoriach, więc istnieją duże możliwości do jej nadużywania i uzależnienia. Może być przyjmowana doustnie, metodą wstrzyknięcia lub wziewną. Wysokie dawki metamfetaminy prowadzą do zwiększonego pobudzenia centralnego układu nerwowego, euforii, czujności, zmniejszają apetyt, dają poczucie zwiększonej energii i mocy. Odpowiedzią układu krążenia na metamfetaminę jest podwyższone ciśnienie krwi i zaburzenia rytmu serca. W ostrzejszych stanach występuje niepokój, paranoja, halucynacje, psychotyczne zachowania, w końcu depresja i wyczerpanie. Efekt działania metamfetaminy trwa na ogół 2-4 godzin, a okres półtrwania narkotyku w organizmie wynosi 9-24 godzin. W moczu o prawidłowym pH około 43% podanej dawki metamfetaminy jest eliminowana w postaci niezmienionej w okresie 24 godzin, a około 4-7% jako amfetaminy. Tak więc, obecność związku macierzystego w moczu wskazuje na użycie metamfetaminy. Metamfetamina jest wykrywalna w moczu przez 3-5 dni, w zależności od wartości pH moczu.

ZASADA METODY

Metamfetamina Strip jest jednostopniowym testem immunologicznym opartym na zasadzie konkurencyjnego wiązania. Narkotyk/metabolit narkotyku obecny w badanym moczu konkuruje z koniugatem narkotyku/metabolitu o określoną liczbę miejsc wiązania na specyficznych przeciwciałach.

Proces konkurencji odbywa się na podłużnej membranie, na której w początkowym odcinku naniesiono koniugat przeciwciał z barwnymi cząsteczkami, natomiast w strefie testowej T unieruchomiono koniugat narkotyku/metabolitu. Po zanurzeniu paska testowego w badanym moczu obecny w strefie początkowej koniugat przemieszcza się siłami kapilarnymi wraz z moczem wzdłuż membrany do unieruchomionego koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku.

Jeśli w badanym moczu nie występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to zachodzi reakcja wiązania koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku z przeciwciałem z barwnego koniugatu i w strefie testowej T tworzy się barwny prążek. Tak więc barwny prążek w strefie testowej pojawia się wówczas, gdy w moczu nie występuje narkotyk/ metabolit narkotyku.

Jeśli w badanym moczu występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to konkuruje on z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku znajdującym się w strefie testowej T o miejsca wiązania przeciwciał w barwnym koniugacie przeciwciał. Jeśli w moczu występuje odpowiednia ilość narkotyku/metabolitu narkotyku, to wypełnia on określoną liczbę miejsc wiążących, co zabezpiecza przed związaniem barwnego koniugatu z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku w strefie testowej T. Tak więc brak barwnego prążka w strefie testowej wskazuje na obecność narkotyku/metabolitu narkotyku w moczu.

Na pasku membrany została wyodrębniona strefa kontrolna C, w której prążek pojawia się na skutek innej reakcji antygen-przeciwciało, aby wskazać czy test został właściwie przeprowadzony. Prążek ten pojawia się bez względu na obecność narkotyku lub jego metabolitu w moczu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel