BioLine Metadon Strip - test paskowy, czułość 300 ng/ml

  • Wykrywa metadon.
  • BioLine Metadon Strip - test paskowy, czułość 300 ng/ml
produkt profesjonalny: tak
76,68 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

Szybki test immunologiczny paskowy do jakościowego wykrywania metadonu w ludzkim moczu.

WSTĘP

Metadon Strip jest szybkim wizualnym testem immunologicznym o czułości 300 ng/ml do wykrywania metadonu w ludzkim moczu.

Metadon to narkotyczny środek przeciwbólowy stosowany w leczeniu średniego i silnego bólu. Jest również stosowany w leczeniu uzależnienia od heroiny (uzależnienie od opiatów: Vicodin, Percolate, Morphine, itp.). Metadon przyjmowany doustnie bardzo różni się od metadonu podanego dożylnie. Metadon przyjmowany doustnie jest częściowo magazynowany w wątrobie do późniejszego użycia. Metadon podany dożylnie działa bardziej jak heroina. Metadon jest długo działającym lekiem przeciwbólowym wywołującym skutki trwające 12 do 48 godzin. Metadon powoduje uwolnienie osoby uzależnionej od presji uzyskania nielegalnej heroiny, niebezpiecznego wstrzykiwania narkotyku i emocjonalnej huśtawki powodowanej przez większość opiatów. Jeśli metadon jest przyjmowany przez długi czas i w dużych dawkach, może prowadzić do bardzo długiego okresu odstawienia. Odstawienie metadonu jest bardziej długotrwałe i kłopotliwe niż heroiny, ale zastąpienie i stopniowe usuwanie metadonu jest dopuszczalną metodą detoksykacji dla pacjentów i terapeutów.

ZASADA METODY

Metadon Strip jest jednostopniowym testem immunologicznym opartym na zasadzie konkurencyjnego wiązania. Narkotyk/metabolit narkotyku obecny w badanym moczu konkuruje z koniugatem narkotyku/metabolitu o określoną liczbę miejsc wiązania na specyficznych przeciwciałach.

Proces konkurencji odbywa się na podłużnej membranie, na której w początkowym odcinku naniesiono koniugat przeciwciał z barwnymi cząsteczkami, natomiast w strefie testowej T unieruchomiono koniugat narkotyku/metabolitu. Po zanurzeniu paska testowego w badanym moczu obecny w strefie początkowej koniugat przemieszcza się siłami kapilarnymi wraz z moczem wzdłuż membrany do unieruchomionego koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku.

Jeśli w badanym moczu nie występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to zachodzi reakcja wiązania koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku z przeciwciałem z barwnego koniugatu i w strefie testowej T tworzy się barwny prążek. Tak więc barwny prążek w strefie testowej pojawia się wówczas, gdy w moczu nie występuje narkotyk/ metabolit narkotyku.

Jeśli w badanym moczu występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to konkuruje on z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku znajdującym się w strefie testowej T o miejsca wiązania przeciwciał w barwnym koniugacie przeciwciał. Jeśli w moczu występuje odpowiednia ilość narkotyku/metabolitu narkotyku, to wypełnia on określoną liczbę miejsc wiążących, co zabezpiecza przed związaniem barwnego koniugatu z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku w strefie testowej T. Tak więc brak barwnego prążka w strefie testowej wskazuje na obecność narkotyku/metabolitu narkotyku w moczu.

Na pasku membrany została wyodrębniona strefa kontrolna C, w której prążek pojawia się na skutek innej reakcji antygen-przeciwciało, aby wskazać czy test został właściwie przeprowadzony. Prążek ten pojawia się bez względu na obecność narkotyku lub jego metabolitu w moczu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel