Paskowy test narkotykowy wykrywający Morfinę, BioLine Morfina Strip - test paskowy, czułość 300 ng/ml

  • Szybki test immunologiczny paskowy do jakościowego wykrywania morfiny i innych opiatów w ludzkim moczu.
  • Paskowy test narkotykowy wykrywający Morfinę, BioLine Morfina Strip - test paskowy, czułość 300 ng/ml
produkt profesjonalny: tak
76,68 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

Szybki test immunologiczny paskowy do jakościowego wykrywania morfiny i innych opiatów w ludzkim moczu.

WSTĘP

Morfina Strip jest szybkim wizualnym testem immunologicznym o czułości 100, 200 lub 300 ng/ml do wykrywania morfiny lub innych opiatów w ludzkim moczu.

Opiaty, takie jak heroina, morfina i kodeina są otrzymywane z żywicy maku lekarskiego. Heroina jest szybko metabolizowana do morfiny. Tak więc w moczu osoby zażywającej tylko heroinę wykrywa się morfinę i glukuronid morfiny. Również kodeina w organizmie człowieka metabolizuje do morfiny. Tak więc obecność morfiny lub metabolitu glukuronidu morfiny w moczu wskazuje na użycie heroiny, morfiny i/lub kodeiny. Dodatni wynik testu nie wskazuje automatycznie, czy został użyty środek odurzający, czy legalnie dostępny lek zawierający opiaty (np. kodeinę).

ZASADA METODY

Morfina Strip jest jednostopniowym testem immunologicznym opartym na zasadzie konkurencyjnego wiązania. Narkotyk/metabolit narkotyku obecny w badanym moczu konkuruje z koniugatem narkotyku/metabolitu o określoną liczbę miejsc wiązania na specyficznych przeciwciałach.

Proces konkurencji odbywa się na podłużnej membranie, na której w początkowym odcinku naniesiono koniugat przeciwciał z barwnymi cząsteczkami, natomiast w strefie testowej T unieruchomiono koniugat narkotyku/metabolitu. Po zanurzeniu paska testowego w badanym moczu obecny w strefie początkowej koniugat przemieszcza się siłami kapilarnymi wraz z moczem wzdłuż membrany do unieruchomionego koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku.

Jeśli w badanym moczu nie występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to zachodzi reakcja wiązania koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku z przeciwciałem z barwnego koniugatu i w strefie testowej T tworzy się barwny prążek. Tak więc barwny prążek w strefie testowej pojawia się wówczas, gdy w moczu nie występuje narkotyk/ metabolit narkotyku.

Jeśli w badanym moczu występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to konkuruje on z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku znajdującym się w strefie testowej T o miejsca wiązania przeciwciał w barwnym koniugacie przeciwciał. Jeśli w moczu występuje odpowiednia ilość narkotyku/metabolitu narkotyku, to wypełnia on określoną liczbę miejsc wiążących, co zabezpiecza przed związaniem barwnego koniugatu z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku w strefie testowej T. Tak więc brak barwnego prążka w strefie testowej wskazuje na obecność narkotyku/metabolitu narkotyku w moczu.

Na pasku membrany została wyodrębniona strefa kontrolna C, w której prążek pojawia się na skutek innej reakcji antygen-przeciwciało, aby wskazać czy test został właściwie przeprowadzony. Prążek ten pojawia się bez względu na obecność narkotyku lub jego metabolitu w moczu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixelpixel