BioLine PCP Test, test płytkowy, czułość 25 ng/ml

  • Wykrywa phencyclidine (FENCYKLIDYNA)
  • BioLine PCP Test, test płytkowy, czułość 25 ng/ml
produkt profesjonalny: tak
102,60 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

Szybki test immunologiczny płytkowy do jakościowego wykrywania fencyklidyny w ludzkim moczu.

WSTĘP

PCP Test jest szybkim wizualnym testem immunologicznym o czułości 25 ng/ml do wykrywania fencyklidyny w ludzkim moczu.

Fencyklidyna, znana również jako PCP, jest halucynogenem, który został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 1950 r. do znieczulenia chirurgicznego. Jednak został wycofany z rynku, ponieważ u pacjentów występowały halucynacje i delirium. Fencyklidyna jest stosowana w postaci proszku, kapsułek lub tabletek. Proszek może być wciągany lub palony po zmieszaniu z marihuaną lub substancjami roślinnymi. PCP najczęściej zażywana jest drogą inhalacji, lecz może być także stosowana dożylnie, donosowo lub doustnie. Po zażyciu małych dawek użytkownik myśli i działa szybko i przeżywa wahania nastroju od euforii do depresji. Jednym z niszczących skutków PCP są samookaleczenia. PCP można wykryć w moczu w ciągu 4 do 6 godzin po użyciu przez 7 do 14 dni, w zależności od czynników, takich jak szybkość przemiany materii, wiek, masa ciała, aktywność i dieta. PCP jest wydalana z moczem w postaci niezmienionej (4 do 19%) i w postaci sprzężonych metabolitów (25 do 30%).

ZASADA METODY

PCP Test jest jednostopniowym testem immunologicznym opartym na zasadzie konkurencyjnego wiązania. Narkotyk/metabolit narkotyku obecny w badanym moczu konkuruje z koniugatem narkotyku/metabolitu o określoną liczbę miejsc wiązania na specyficznych przeciwciałach.

Proces konkurencji odbywa się na podłużnej membranie, na której w początkowym odcinku naniesiono koniugat przeciwciał z barwnymi cząsteczkami, natomiast w strefie testowej T unieruchomiono koniugat narkotyku/metabolitu. Po wprowadzeniu próbki moczu na płytkę testową, obecny w strefie początkowej testu koniugat przemieszcza się siłami kapilarnymi wraz z moczem wzdłuż membrany do unieruchomionego koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku.

Jeśli w badanym moczu nie występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to zachodzi reakcja wiązania koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku z przeciwciałem z barwnego koniugatu i w strefie testowej T tworzy się barwny prążek. Tak więc barwny prążek w strefie testowej pojawia się wówczas, gdy w moczu nie występuje narkotyk/ metabolit narkotyku.

Jeśli w badanym moczu występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to konkuruje on z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku znajdującym się w strefie testowej T o miejsca wiązania przeciwciał w barwnym koniugacie przeciwciał. Jeśli w moczu występuje odpowiednia ilość narkotyku/metabolitu narkotyku, to wypełnia on określoną liczbę miejsc wiążących, co zabezpiecza przed związaniem barwnego koniugatu z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku w strefie testowej T. Tak więc brak barwnego prążka w strefie testowej wskazuje na obecność narkotyku/metabolitu narkotyku w moczu.

Na pasku membrany została wyodrębniona strefa kontrolna C, w której prążek pojawia się na skutek innej reakcji antygen-przeciwciało, aby wskazać czy test został właściwie przeprowadzony. Prążek ten pojawia się bez względu na obecność narkotyku lub jego metabolitu w moczu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel