BioLine TCA Strip, test paskowy, czułość 1000 ng/ml

  • Szybki test immunologiczny paskowy do jakościowego wykrywania trójcyklicznych leków przeciwdepresyjnych w ludzkim moczu. Wykrywa nortryptyline.
  • BioLine TCA Strip, test paskowy, czułość 1000 ng/ml
produkt profesjonalny: tak
76,68 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

Szybki test immunologiczny paskowy do jakościowego wykrywania trójcyklicznych leków przeciwdepresyjnych w ludzkim moczu.

WSTĘP

TCA Strip jest szybkim wizualnym testem immunologicznym o czułości 1 000 ng/ml do wykrywania trójcyklicznych leków przeciwdepresyjnych w ludzkim moczu.

TCA (trójcykliczne leki przeciwdepresyjne) są powszechnie stosowane do leczenia zaburzeń depresyjnych. Przedawkowanie TCA może powodować głębokie przytłumienie centralnego układu nerwowego, kardiotoksyczność i objawy przeciwcholinergiczne. Przedawkowanie TCA jest najczęstszą przyczyną zgonów spośród zgonów spowodowanych przedawkowaniem leku na receptę. TCA są przyjmowane doustnie i czasem w zastrzykach, i metabolizowane w wątrobie i wydalane z moczem, głównie w postaci metabolitów, przez okres do 10 dni.

ZASADA METODY

TCA Strip jest jednostopniowym testem immunologicznym opartym na zasadzie konkurencyjnego wiązania. Lek/metabolit leku obecny w badanym moczu konkuruje z koniugatem leku/metabolitu o określoną liczbę miejsc wiązania na specyficznych przeciwciałach.

Proces konkurencji odbywa się na podłużnej membranie, na której w początkowym odcinku naniesiono koniugat przeciwciał z barwnymi cząsteczkami, natomiast w strefie testowej T unieruchomiono koniugat leku/metabolitu. Po zanurzeniu paska testowego w badanym moczu obecny w strefie początkowej koniugat przemieszcza się siłami kapilarnymi wraz z moczem wzdłuż membrany do unieruchomionego koniugatu leku/metabolitu leku.

Jeśli w badanym moczu nie występuje lek/metabolit leku, to zachodzi reakcja wiązania koniugatu leku /metabolitu leku z przeciwciałem z barwnego koniugatu i w strefie testowej T tworzy się barwny prążek. Tak więc barwny prążek w strefie testowej pojawia się wówczas, gdy w moczu nie występuje lek/ metabolit leku.

Jeśli w badanym moczu występuje lek/metabolit leku, to konkuruje on z koniugatem leku/metabolitu leku znajdującym się w strefie testowej T o miejsca wiązania przeciwciał w barwnym koniugacie przeciwciał. Jeśli w moczu występuje odpowiednia ilość leku/metabolitu leku, to wypełnia on określoną liczbę miejsc wiążących, co zabezpiecza przed związaniem barwnego koniugatu z koniugatem leku/metabolitu leku w strefie testowej T. Tak więc brak barwnego prążka w strefie testowej wskazuje na obecność leku/metabolitu leku w moczu.

Na pasku membrany została wyodrębniona strefa kontrolna C, w której prążek pojawia się na skutek innej reakcji antygen-przeciwciało, aby wskazać czy test został właściwie przeprowadzony. Prążek ten pojawia się bez względu na obecność leku lub jego metabolitu w moczu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel