THC test - płytkowy test narkotykowy wykrywający w moczu THC

  • BioLine THC Test - szybki test immunologiczny płytkowy do jakościowego wykrywania metabolitów THC (kwasu 11-nor-Δ9-THC-9-karboksylowego) w ludzkim moczu do użytku profesjonalnego.
  • THC test - płytkowy test narkotykowy wykrywający w moczu THC
produkt profesjonalny: tak
102,60 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

BioLine THC Test

 

Szybki test immunologiczny płytkowy do jakościowego wykrywania metabolitów THC (kwasu 11-nor-Δ9-THC-9-karboksylowego) w ludzkim moczu.

 

WSTĘP

THC Test jest szybkim wizualnym testem immunologicznym o czułości  50 ng/ml do wykrywania metabolitów THC (kwasu 11-nor-9-THC-9-karboksylowego) w ludzkim moczu.

Marihuana, konopie lub tetrahydrokanabinol (THC) to środki halucynogenne otrzymywane z kwitnących części rośliny konopi. Głównym sposobem zażywania marihuany/konopi indyjskich jest jej palenie. Większe dawki powodują u osób uzależnionych zaburzenia centralnego układu nerwowego, zmienny nastrój, postrzeganie sensoryczne, brak koordynacji, osłabioną pamięć krótkotrwałą, niepokój, paranoję, depresję, dezorientację, halucynacje i przyśpieszone bicie serca. Może wystąpić tolerancja efektów sercowych i psychotropowych, a syndrom odstawienia może powodować niepokój, bezsenność, anoreksję i nudności. Po zażyciu marihuany, głównym produktem jej przemiany, która odbywa się w wątrobie, jest kwas 11-nor-9-THC-9-karboksylowy i jego glukuronid. Tak więc obecność w moczu kanabinoidów, zawierających głównie metabolit karboksylowy wskazuje na użycie marihuany/konopi indyjskich.

THC Test wykrywa THC w moczu do 10 dni od momentu użycia, w przypadku długotrwałego używania 14 do 18 dni, a w przypadku nałogowych palaczy do 20 dni lub dłużej.

 

ZASADA METODY

THC Test jest jednostopniowym testem immunologicznym opartym na zasadzie konkurencyjnego wiązania. Narkotyk/metabolit narkotyku obecny w badanym moczu konkuruje z koniugatem narkotyku/metabolitu o określoną liczbę miejsc wiązania na specyficznych przeciwciałach.

Proces konkurencji odbywa się na podłużnej membranie, na której w początkowym odcinku naniesiono koniugat przeciwciał z barwnymi cząsteczkami, natomiast w strefie testowej T unieruchomiono koniugat narkotyku/metabolitu. Po wprowadzeniu próbki moczu na płytkę testową, obecny w strefie początkowej testu koniugat przemieszcza się siłami kapilarnymi wraz z moczem wzdłuż membrany do unieruchomionego koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku.

Jeśli w badanym moczu nie występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to zachodzi reakcja wiązania koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku z przeciwciałem z barwnego koniugatu i w strefie testowej T tworzy się barwny prążek. Tak więc barwny prążek w strefie testowej pojawia się wówczas, gdy w moczu nie występuje narkotyk/metabolit narkotyku.

Jeśli w badanym moczu występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to konkuruje on z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku znajdującym się w strefie testowej T o miejsca wiązania przeciwciał w barwnym koniugacie przeciwciał. Jeśli w moczu występuje odpowiednia ilość narkotyku/metabolitu narkotyku, to wypełnia on określoną liczbę miejsc wiążących, co zabezpiecza przed związaniem barwnego koniugatu z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku w strefie testowej T. Tak więc brak barwnego prążka w strefie testowej wskazuje na obecność narkotyku/metabolitu narkotyku w moczu.

Na pasku membrany została wyodrębniona strefa kontrolna C, w której prążek pojawia się na skutek innej reakcji antygen-przeciwciało, aby wskazać czy test został właściwie przeprowadzony. Prążek ten pojawia się bez względu na obecność narkotyku lub jego metabolitu w moczu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel