Test narkotykowy z moczu - 10 parametrów - AMP, COC, THC, BZO, BUP, BAR, MET, MOR, MTD, MDMA - BioLine Multi 10 Test - w opakowaniu 5 lub 25 testów

  • Szybki test immunochromatograficzny płytkowy do jakościowego wykrywania 10 narkotyków i/lub ich metabolitów w ludzkim moczu do użytku profesjonalnego. (Amfetamina, kokaina, THC, benzodiazepiny, buprenorfina, barbiturany, metamfetamina...)
  • Test narkotykowy z moczu - 10 parametrów - AMP, COC, THC, BZO, BUP, BAR, MET, MOR, MTD, MDMA - BioLine Multi 10 Test - w opakowaniu 5 lub 25 testów
produkt profesjonalny: tak
181,44 zł - 724,68 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

BioLine Multi 10 Test

 

Szybki test immunochromatograficzny płytkowy do jakościowego wykrywania 10 narkotyków i/lub ich metabolitów w ludzkim moczu.

 

PRZEZNACZENIE

Multi 10 Test jest szybkim, jednostopniowym testem jakościowym do jednoczesnego wykrywania 10 narkotyków i/lub ich metabolitów w ludzkim moczu, w kombinacjach AMP/COC/THC/BZO/BUP/BAR/MET/MOR/MTD/MDMA dla których stężenia cut-off i bezpośrednie kalibratory są następujące:

Rodzaj narkotyku Kalibrator Cut-off (ng/ml)
AMP amfetamina d-amphetamine 1 000 ng/ml
BAR barbiturany secobarbital 300 ng/ml
BUP buprenorfina buprenorphine 10 ng/ml
BZO benzodiazepiny oxazepam 300 ng/ml
COC kokaina benzoylecgonine 300 ng/ml
MDMA ekstaza 3,4-methylenedioxy-methamphetamine 500 ng/ml
MET metamfetamina d-methamphetamine 1 000 ng/ml
MTD metadon mehadone 300 ng/ml
MOR morfina morphine 300 ng/ml
PCP fencyklidyna phencyclidine 25 ng/ml
TCA trójcykliczne antydepresanty nortriptyline 1 000 ng/ml
THC 11-nor-Δ9-THC-9-COOH 50 ng/ml

Wynik uzyskany testem Multi 10 Test jest jedynie wynikiem wstępnym. Należy zastosować bardziej swoiste metody chemiczne dla potwierdzenia otrzymanego wyniku. Zalecaną metodą potwierdzającą jest chromatografia gazowa/spektometria masowa (GC/MS) lub chromatografia cieczowa/ spektometria masowa (LC/MS). Każdy wynik testu wykrywającego narkotyki i środki uzależniające, w szczególności wynik dodatni, powinien być wydany z rozwagą i po profesjonalnym osądzie.

Test jest przeznaczony do użytku profesjonalnego do diagnostyki in vitro.

 

WSTĘP

Do testów wykrywających narkotyki i środki uzależniające w moczu należą zarówno proste testy immunologiczne jak i złożone procedury analityczne. Szybkość i czułość oznaczeń immunologicznych sprawiły, że są one najczęściej polecanymi testami przesiewowymi do wykrywania wielu narkotyków i środków uzależniających w moczu.

Czas utrzymywania się różnych substancji uzależniających w moczu na poziomie wykrywalnym zależy od wielu czynników, takich jak częstotliwość i ilość użytego narkotyku, szybkość przemiany materii, szybkość wydalania, okres półtrwania narkotyku oraz wiek użytkownika narkotyku, wagi ciała, aktywności i diety. Każdy narkotyk jest wykrywany i usuwany przez organizm w różnym czasie:

Rodzaj narkotyku Czas wykrycia Szybkość eliminacji
AMP 4 - 6 godz. po użyciu przez 2 do 3 dni po użyciu
BAR 4 - 6 godz. po użyciu przez 1 dzień po użyciu, 2 do 3 tygodni przy długotrwałym używaniu
BUP 4 - 6 godz. po użyciu przez 2 do 3 dni po użyciu
BZO 4 - 6 godz. po użyciu przez 3 dni po użyciu, 4 do 6 tygodni przy długotrwałym używaniu
COC 2 - 6 godz. po użyciu przez 2 do 3 dni po użyciu
MDMA 4 - 6 godz. po użyciu przez 1 do 3 dni po użyciu
MET 4 - 6 godz. po użyciu przez 2 do 3 dni po użyciu
MTD 4 - 6 godz. po użyciu przez 3 dni po użyciu
MOR 2 - 6 godz. po użyciu przez 1 do 3 dni po użyciu
PCP 4 - 6 godz. po użyciu przez 7 do 14 dni po użyciu
TCA 4 - 6 godz. po użyciu przez 2 do 10 dni po użyciu
THC 1 - 3 godz. po użyciu przez 3 do 10 dni po użyciu, 10 do 20 dni przy długotrwałym używaniu

ZASADA METODY

Multi 10 Test jest jednostopniowym testem immunologicznym opartym na zasadzie konkurencyjnego wiązania. Narkotyk/metabolit narkotyku obecny w badanym moczu konkuruje z koniugatem narkotyku/metabolitu o określoną liczbę miejsc wiązania na specyficznych przeciwciałach.

Proces konkurencji odbywa się na podłużnej membranie, na której w początkowym odcinku naniesiono koniugat przeciwciał z barwnymi cząsteczkami, natomiast w strefie testowej T unieruchomiono koniugat narkotyku/metabolitu. Po wprowadzeniu próbki moczu na płytkę testową, obecny w strefie początkowej koniugat przemieszcza się siłami kapilarnymi wraz z moczem wzdłuż membrany do unieruchomionego koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku.

Jeśli w badanym moczu nie występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to zachodzi reakcja wiązania koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku z przeciwciałem z barwnego koniugatu i w strefie testowej T tworzy się barwny prążek. Tak więc barwny prążek w strefie testowej pojawia się wówczas, gdy w moczu nie występuje narkotyk/ metabolit narkotyku.

Jeśli w badanym moczu występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to konkuruje on z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku znajdującym się w strefie testowej T o miejsca wiązania przeciwciał w barwnym koniugacie przeciwciał. Jeśli w moczu występuje odpowiednia ilość narkotyku/metabolitu narkotyku, to wypełnia on określoną liczbę miejsc wiążących, co zabezpiecza przed związaniem barwnego koniugatu z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku w strefie testowej T. Tak więc brak barwnego prążka w strefie testowej wskazuje na obecność narkotyku/metabolitu narkotyku w moczu.

Na pasku membrany testu została wyodrębniona strefa kontrolna C, w której prążek pojawia się na skutek innej reakcji antygen-przeciwciało, aby wskazać czy test został właściwie przeprowadzony. Prążek ten pojawia się bez względu na obecność narkotyku lub jego metabolitu w moczu.

Parametry techniczne:
Narkotyki i/lub ich metabolity:
Amfetamina (AMP)
,
Kokaina (COC)
,
Marihuana (THC)
,
Benzodiazepiny (BZO)
,
Buprenorfina (BUP)
,
Barbiturany (BAR)
,
Metamfetamina (MET)
,
Morfina (MOR)
,
Metadon (MTD)
,
Ekstaza (MDMA)
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel