Test narkotykowy ze śliny - 6 parametrów - AMP, COC, MAMP, THC, OPI, PCP - BioLine Multi 6 - w opakowaniu 5 lub 25 testów

  • Szybki test immunochromatograficzny płytkowy do jakościowego wykrywania 6 narkotyków i/lub ich metabolitów w ludzkiej ślinie. (THC, opiaty, amfetamina, kokaina, metamfetamina, fencyklidyna). Test jest przeznaczony do użytku profesjonalnego.
  • Test narkotykowy ze śliny - 6 parametrów - AMP, COC, MAMP, THC, OPI, PCP - BioLine Multi 6  - w opakowaniu 5 lub 25 testów
produkt profesjonalny: tak
205,20 zł - 675,00 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

BioLine Multi 6 Test ze śliny

 

Szybki test immunochromatograficzny płytkowy do jakościowego wykrywania 6 narkotyków i/lub ich metabolitów w ludzkiej ślinie dostępny pod numerami katalogowymi:

 

PRZEZNACZENIE

Multi 6 Test ze śliny jest szybkim, jednostopniowym testem jakościowym do jednoczesnego wykrywania w ludzkiej ślinie 6 narkotyków i/lub ich metabolitów w wybranej kombinacji. Bezpośrednie kalibratory, stężenia cut-off i czasy utrzymywania się narkotyków i/lub ich metabolitów w ślinie na poziomie wykrywalnym są następujące:

Rodzaj narkotyku Kalibrator Cut-off Obecność w ślinie na poziomie wykrywalnym
THC 11-nor-Δ9-THC-9-COOH 12 ng/ml ok. 14 godz.
Opiaty OPI opiaty 40 ng/ml ok. 12~24 godz.
Amfetamina AMP d-amfetamina 50 ng/ml ok. 20~50 godz.
Kokaina COC benzoiloekgonina 20 ng/ml ok. 12~24 godz.
Metamfetamina MAMP d-metamfetamina 50 ng/ml ok. 24 godz.
Fencyklidyna PCP fencyklidyna 10 ng/ml ok. 24 godz.
Benzodiazepiny BZO oksazepam 10 ng/ml ok. 6~48 godz.

Czas utrzymywania się różnych substancji uzależniających w ślinie na poziomie wykrywalnym zależy od wielu czynników, takich jak. wielkość przyjętej dawki, częstotliwości i drogi przyjmowania narkotyku, (dożylnej, doustnej, donosowej), kinetyki narkotyku (szybkości absorbcji, dystrybucji, metabolizmu i eliminacji), stanu zdrowia i wagi osoby przyjmującej. Każdy narkotyk jest wykrywany i usuwany przez organizm w różnym czasie.

Wynik uzyskany testem Multi 6 Test ze śliny jest jedynie wynikiem wstępnym. Należy zastosować bardziej swoiste metody chemiczne dla potwierdzenia otrzymanego wyniku. Zalecaną metodą potwierdzającą ustanowioną przez National Institut on Drug Abuse (NIDA) jest chromatografia gazowa/spektometria masowa (GC/MS). Każdy wynik testu wykrywającego narkotyki i środki uzależniające, w szczególności wynik dodatni, powinien być wydany z rozwagą i po profesjonalnym osądzie.

Test jest przeznaczony do użytku profesjonalnego do diagnostyki in vitro.

 

ZASADA METODY

Multi 6 Test ze śliny jest jednostopniowym testem immunologicznym opartym na zasadzie konkurencyjnego wiązania. Narkotyk/metabolit narkotyku obecny w badanej ślinie konkuruje z koniugatem narkotyku/metabolitu o określoną liczbę miejsc wiązania na specyficznych przeciwciałach.

Proces konkurencji odbywa się na podłużnej membranie, na której w początkowym odcinku naniesiono koniugat przeciwciał z barwnymi cząsteczkami, natomiast w strefie testowej T unieruchomiono koniugat narkotyku/metabolitu. Po zakropleniu próbki śliny na pasek testowy, obecny w strefie początkowej koniugat przemieszcza się siłami kapilarnymi wraz ze śliną wzdłuż membrany do unieruchomionego koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku.

Jeśli w badanej ślinie nie występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to zachodzi reakcja wiązania koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku z przeciwciałem z barwnego koniugatu i w strefie testowej T tworzy się barwny prążek. Tak więc barwny prążek w strefie testowej pojawia się wówczas, gdy w ślinie nie występuje narkotyk/metabolit narkotyku.

Jeśli w badanej ślinie występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to konkuruje on z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku znajdującym się w strefie testowej T o miejsca wiązania przeciwciał w barwnym koniugacie przeciwciał. Jeśli w ślinie występuje odpowiednia ilość narkotyku/metabolitu narkotyku, to wypełnia on określoną liczbę miejsc wiążących, co zabezpiecza przed związaniem barwnego koniugatu z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku w strefie testowej T. Tak więc brak barwnego prążka w strefie testowej wskazuje na obecność narkotyku/metabolitu narkotyku w ślinie.

Na pasku membrany została wyodrębniona strefa kontrolna C, w której prążek pojawia się na skutek innej reakcji antygen-przeciwciało, aby wskazać, czy test został właściwie przeprowadzony. Prążek ten pojawia się bez względu na obecność narkotyku lub jego metabolitu w moczu.

Parametry techniczne:
Narkotyki i/lub ich metabolity:
Amfetamina (AMP)
,
Kokaina (COC)
,
Metamfetamina MAMP
,
Marihuana (THC)
,
Morfina / Opiaty (OPI)
,
Fencyklidyna (PCP)
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel