11 parametrowe paski do badania moczu URIT 11G - 100 sztuk w opakowaniu

  • Paski odczynnikowe do badania moczu URIT 11G umożliwiają półilościowy pomiar poziomu leukocytów, ketonów, azotynów, urobilinogenu, bilirubiny, białka, glukozy, ciężaru właściwego, krwi i pH oraz kwasu askorbinowego w moczu. Ważność 3 miesiące od otwarcia.
  • 11 parametrowe paski do badania moczu URIT 11G - 100 sztuk w opakowaniu
Zgodność: Działa tylko z analizatorem medycznym
Próbka / Metoda Pomiaru: Test wykonuje się z moczu
produkt profesjonalny: tak
82,08 zł
/ opakowanie
Dodaj do obserwowanych

Paski do badania moczu URIT 11G 

Wyrób medyczny do diagnostyki in vitro  do użytku profesjonalnego (według definicji ustawy o wyrobach medycznych z 20.05.2010 r.) Testy nie są przeznaczone dla użytkowników w domu.

Zakupu mogą dokonać:

Szpitale, przychodnie, laboratoria, kliniki, zakłady i punkty opieki zdrowotnej, lekarzy, laborantów, diagnostów, farmaceutów, pielęgniarki/pielęgniarzy, weterynarzy, a także przez inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą (na tzw. NIP), pod warunkiem wykonywania tych testów przez profesjonalistów. 

Paski przeznaczone do współpracy z analizatorem moczu URIT-31.

Nie nadają się do odczytu manualnego. 

Paski odczynnikowe do badania moczu URIT 11G umożliwiają półilościowy pomiar poziomu leukocytów, ketonów, azotynów, urobilinogenu, bilirubiny, białka, glukozy, ciężaru właściwego, krwi i pH oraz kwasu askorbinowego w moczu. 

ZASADA BADANIA: 

Leukocyty: Test wykazuje obecność esterazy granulocytów. Esterazy te rozszczepiają ester indoksylowy, a tak uwolniony indoksyl reaguje z solą diazoniową, wytwarzając fioletowe zabarwienie.

Wyniki esterazy leukocytów mogą być dodatnie pod nieobecność obserwowalnych komórek, jeśli leukocyty uległy lizie. W przypadku kobiet dodatnie wyniki mogą czasem przypadkowo wystąpić z powodu zanieczyszczenia próbki przez wydzieliny z pochwy. Podwyższone stężenia glukozy (55-110 mmol/l) lub wysoki ciężar właściwy mogą spowodować obniżenie wyników testu. Obecność cefaleksyny, cefalotyny, tetracykliny może powodować zmniejszoną reaktywność, a wysoki poziom leku może powodować fałszywie ujemną reakcję. Obszar testowy nie reaguje z limfocytami.

Ketony: Ten test opiera się na zasadzie testu Legala i jest bardziej czuły na kwas acetooctowy niż na aceton.

Pole odczynnikowe nie reaguje z kwasem β-hydroksymasłowym. Mocz o wysokim ciężarze właściwym / niskim pH może dawać reakcje aż do śladowych włącznie. Prawidłowe próbki moczu dają zwykle z tym odczynnikiem wyniki ujemne. Wyniki fałszywie dodatnie (śladowe) mogą wystąpić w przypadku bardzo zabarwionych próbek moczu lub zawierających duże ilości lub metabolity lewodopy.

Azotyny: Test oparty jest na zasadzie testu Griessa i jest specyficzny dla azotynów. Każdy odcień jednolitego różowego koloru powinien być interpretowany jako dodatni.

Test azotynowy sugeruje obecność 105 lub więcej organizmów na ml, ale rozwój koloru nie jest proporcjonalny do liczby obecnych bakterii. Wynik ujemny nie dowodzi, że nie ma znaczącego bakteriomoczu. Ujemne wyniki mogą wystąpić, gdy infekcje dróg moczowych wywoływane są przez organizmy, które nie zawierają reduktazy, przekształcającej azotan w azotyn; gdy mocz nie został zatrzymany w pęcherzu wystarczająco długo (4 - 8 godz.) dla wystąpienia redukcji azotanów; lub gdy brak jest azotanów w diecie, nawet jeśli obecne są organizmy zawierające reduktazę, a inkubacja pęcherza jest wystarczająca. Stężenie kwasu askorbinowego wynoszące 1,4 mmol/l lub większe może powodować fałszywie ujemne wyniki dla próbek zawierających jony azotynów o stężeniu 58 μmol/l lub mniejszym.

Urobilinogen: Test opiera się na reakcji Ehrlicha.

Pole odczynnikowe może reagować z substancjami zakłócającymi, o których wiadomo, że reagują z odczynnikiem Ehrlicha. Wydalone pigmenty i leki o czerwonym zabarwieniu w środowisku kwaśnym mogą dawać fałszywie dodatnie wyniki. Test ten jest hamowany przez podwyższone stężenie formaldehydu. Reaktywność paska wzrasta wraz z temperaturą; optymalna temperatura to 22 - 26℃. W tym teście nie można ustalić braku urobilinogenu.

Bilirubina: Test opiera się na sprzęganiu bilirubiny z solą diazoniową w środowisku kwaśnym.

Zwykle bilirubina nie jest wykrywana w moczu przez nawet najbardziej czułe metody. Nawet śladowe ilości bilirubiny są wystarczająco nieprawidłowe, aby wymagały dalszych badań. Niektóre składniki moczu (leki, wskaźniki moczu) mogą powodować żółtawe lub czerwonawe zabarwienie pola testowego, co może zakłócać interpretację wyniku. Stężenie kwasu askorbinowego wynoszące 1,4 mmol/l lub większe może powodować fałszywe ujemne wyniki.

Białko: Test oparty jest na zasadzie błędu białkowego wskaźnika pH.

Pole odczynnikowe jest bardziej czułe na albuminy. Podwyższone pH (do 9) może wpływać na test. Resztki środków dezynfekujących zawierających czwartorzędowe grupy amoniowe lub chlorheksydynę obecne w pojemniku z moczem, mogą prowadzić do fałszywie dodatniego wyniku.

Glukoza: Test opiera się na specyficznej reakcji oksydazy glukozy / peroksydazy.

Test jest specyficzny dla glukozy. Żadna substancja wydalona w moczu inna niż glukoza nie pozwala uzyskać dodatniego wyniku. Kwas askorbinowy o stężeniu wyższym niż 1,4 mmol/l i/lub wysokim stężeniu ketonów (8 mmol/l), może powodować fałszywe ujemne wyniki dla próbek zawierających niewielkie ilości glukozy (5,5 mmol/l). Reaktywność testu glukozy zmniejsza się wraz ze wzrostem wartości SG moczu. Fałszywie dodatnie reakcje mogą być spowodowane podchlorynem lub nadtlenkiem (środki czyszczące). Reaktywność może również zmieniać się w zależności od temperatury.

Ciężar właściwy: Test zawiera detergent i błękit bromotymolowy, który wskazuje na obecność składników jonowych w moczu, zmieniając kolor z zielonego na żółty.

Test ten pozwala na określenie ciężaru właściwego moczu od 1,005 do 1,030. Na ogół koreluje on w granicach 0,005 z wartościami uzyskanymi metodą współczynnika załamania. Paski są automatycznie korygowane dla pH przez urządzenie, gdy pH ≥ 7,0 lub pH ≤ 5,0. Wysoce buforowany mocz zasadowy może powodować niskie odczyty w porównaniu do innych metod. Podwyższone odczyty ciężaru właściwego można uzyskać w obecności umiarkowanych ilości białka (5 g/l).

Krew: Hemoglobina i mioglobina katalizują utlenianie wskaźnika za pomocą organicznego wodoronadtlenku zawartego na polu testowym.

Test jest bardzo czuły na hemoglobinę, a więc uzupełnia badanie mikroskopowe. Czułość tego testu może być zmniejszona w moczu o wysokiej gęstości właściwej. Test jest równie czuły na mioglobinę co hemoglobinę (stężenie hemoglobiny 150-620 μg/l jest w przybliżeniu równoważne 5-15 nienaruszonym krwinkom czerwonym na mikrolitr). Kaptopril i Lodine mogą również powodować zmniejszoną reaktywność. Krew często znajduje się w moczu miesiączkujących kobiet. Niektóre zanieczyszczenia utleniające, takie jak podchloryny, mogą dawać fałszywie dodatnie wyniki. Peroksydaza drobnoustrojowa związana z zakażeniem dróg moczowych może powodować fałszywie dodatnią reakcję. Stężenie kwasu askorbinowego wynoszące 1,4 mmol/l lub większe może powodować fałszywe ujemne wyniki na poziomie śladowym.

pH: Test zawiera mieszany wskaźnik, który zapewnia wyraźną zmianę barwy między pH 4,5 a pH 9. 

Kwas askorbinowy: Test polega na odbarwieniu odczynnika Tillmana. Fałszywie dodatnia reakcja występuje z innym czynnikiem redukującym. 

DATA WAŻNOŚCI:

Ważne przez 18 miesięcy. Niewykorzystane paski, które pozostają w oryginalnym, zamkniętym pojemniku, są trwałe w ciągu 3 miesięcy od otwarcia.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel