AMNIOQUICK Szybki test do wykrywania IGFBP-1 w wymazach z pochwy

  • Diagnostyka przedwczesnego pęknięcia błon płodowych (PROM). Przedwczesne pęknięcie błon płodowych (PROM) jest stosunkowo częstym zjawiskiem i dotyczy 5 do 10% przypadków ciąży. Może ono doprowadzić do porodu przedwczesnego oraz do zakażenia płodu.
  • AMNIOQUICK Szybki test do wykrywania IGFBP-1 w wymazach z pochwy
produkt profesjonalny: tak
583,20 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

Amnioquick®

 

Wyrób medyczny do diagnostyki in vitro  do użytku profesjonalnego (według definicji ustawy o wyrobach medycznych z 20.05.2010 r.) Testy nie są przeznaczone dla użytkowników w domu.

Zakupu mogą dokonać:
Szpitale, przychodnie, laboratoria, kliniki, zakłady i punkty opieki zdrowotnej, lekarzy, laborantów, diagnostów, farmaceutów, pielęgniarki/pielęgniarzy, weterynarzy, a także przez inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą (na tzw. NIP), pod warunkiem wykonywania tych testów przez profesjonalistów. 

 

Amnioquick® jest prostym i szybkim testem przeznaczonym do wykrywania in-vitro IGFBP-1 (Insulin Growth Factor Binding Protein-1) w wymazach z pochwy. 

Amnioquick® ma na celu wykrycie pęknięcia błon płodowych u kobiet ciężarych. IGFBP-1 występuje w bardzo wysokim stężeniu w płynie owodniowym. Stężenie IGFBP-1 w płynie owodniowym 100-1000 razy przewyższa stężenie IGFBP-1 w osoczu krwi. Wykrycie IGFBP-1 w wydzielinie z pochwy jednoznacznie wskazuje na sączenie płynu owodniowego.

Przedwczesne pęknięcie błon płodowych (PROM) jest stosunkowo częstym zjawiskiem i dotyczy 5 do 10% przypadków ciąży. Może ono doprowadzić do porodu przedwczesnego oraz do zakażenia płodu. Wyciek płynu owodniowego nie zawsze może być wykryty konwencjonalnym badaniem klinicznym i dlatego zastosowanie biologicznego testu potwierdzającego jest czasami bardzo przydatne. Zasada działania testów biologicznych polega na wykryciu alkalizacji pochwy (jest łatwa do wykonania, wrażliwa, niedroga, jednak słabo specyficzna) lub polega na wykryciu obecności cząsteczki, która jest fizjologicznie obecna w wysokim stężeniu w płynie owodniowym (oksydazy diaminy, alfa-fetoproteiny, fibronektyny, IGFBP-1).

 

ZASADA DZIAŁANIA TESTU:

 

Do wykrywania IGFBP-1 w wymazach z pochwy zastosowano parę monoklonalnych przeciwciał anty- IGFBP-1. Jedno przeciwciało zostało unieruchomione na membranie celulozowej na poziomie linii testowej, drugie oznakowano złotem koloidalnym. Podczas przepływu próbki wzdłuż membrany, antygen IGFBP-1 obecny w próbce zostaje wychwycony i tworzy się kompleks antygenprzeciwciało, z przeciwciałem oznakowanym. Kompleks ten przemieszcza się do strefy testowej, gdzie wiąże się z unieruchomionym przeciwciałem i tworzy się barwny prążek, generowany przez nanocząsteczki złota. Obecność purpurowej linii kontroli wewnętrznej na membranie wskazuje, że wynik jest ważny i wykonanie testu jest prawidłowe.

 

SPECYFIKACJA:

  • identyfikuje swoiste białko IGFBP-1
  • materiał do badania – wymaz z pochwy
  • może być stosowany już od 15 tygodnia ciąży
  • odczyt wyniku - 10 minut
  • przechowywanie w temperaturze: 2-30°C

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel