Promocja Przecena

ECO TEST COVID-19 Antigen Rapid Test Device - 20 testów

  • COVID-19 Antigen Rapid Test Device jest immunologicznym testem do diagnostyki in vitro do bezpośredniego i jakościowego wykrywania antygenów nukleoproteinowych wirusa SARS-CoV-2 w wydzielinach z nosogardła, jamy ustno-gardłowej i nosa.
  • ECO TEST COVID-19 Antigen Rapid Test Device  - 20 testów
Choroby infekcyjne: SARS CoV-2
produkt profesjonalny: tak
540,00 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

 

   ECO TEST COVID-19 Antigen Rapid Test Device   

COVID-19 Antigen Rapid Test Device wykrywa antygeny wirusa SARS-CoV-2 poprzez wizualną interpretację pojawiających się linii. Przeciwciała anty-SARS-CoV-2 są unieruchomione w strefie testowej na nitrocelulozowej memembranie. Przeciwciała anty-SARS-CoV-2 sprzężone z barwnymi cząsteczkami są unieruchomione na podkładce koniugatu. Próbka jest dodawana do buforu ekstrakcyjnego, który jest zoptymalizowany do uwalniania antygenów SARS-CoV-2 z próbki.
Podczas testowania wyekstrahowane antygeny wiążą się z przeciwciałami anty-SARS-CoV-2 sprzężonymi z barwnymi cząsteczkami. Gdy próbka migruje siłami kapilarnych wzdłuż paska na płytce i wchodzi w interakcję z odczynnikami na membranie, powstały kompleks jest wychwytywany przez przeciwciała anty-SARS-CoV-2 w strefie testowej. Nadmiar barwnych cząstek jest wychwytywany w strefie kontroli wewnętrznej.
Obecność barwnego prążka w strefie testowej wskazuje na wynik dodatni dla antygenów wirusa SARS-CoV-2, podczas gdy jego brak wskazuje na wynik ujemny. Barwny prążek w strefie kontrolnej służy jako kontrola procedury, wskazując na dodanie odpowiedniej objętości próbki i prawidłowe działanie membrany.

Materiały dostarczone

    * Test kasetkowy w osobnych kopertkach
    * Bufor ekstrakcyjny
    * Probówka ekstrakcyjna
    * Wymazówki w osobnych kopertkach
    * Zakrętka z filtrem
    * Statyw na probówki
    * Kontrola dodatnia (jeśli jest wymagana)
    * Kontrola ujemna ((jeśli jest wymagana)
    * Instrukcja używania

Materiały wymagane, ale nie dostarczane

     * Czasomierz


   POBIERANIE I PRZECHOWYWANIE PRÓBEK    

Wymaz z nosogardła (wymaz NP)

1) Wyjąć wymazówkę z opakowania.
2) Włożyć wymazówkę do nozdrza równolegle do podniebienia i delikatnie docisnąć do tylnej części nosogardła. Obracać wymazówką w kierunku ściany nosa (aby wymaz zawierał komórki i śluz).
3) Wymaz przebadać jak najszybciej po pobraniu.

Wymaz z jamy ustnej-gardłowej (wymaz OP)

1) Wyjąć wymazówkę z opakowania.
2) Włożyć wymazówkę poprzez jamę ustną do gardła, koncentrując się na czerwonej części ściany gardła oraz migdałkach szczękowych i delikatnie pocierać obustronne migdałki i ścianę gardła. Unikać dotykania języka, wyjąć wymazówkę.
3) Wymaz przebadać jak najszybciej po pobraniu.

Wymaz z nosa (wymaz NS)

1) Wyjąć wymazówkę z opakowania.
2) Włożyć wymazówkę do nozdrza (ok. 1/2 --3/4” / 1,3 - 1,9 cm w górę nosa). Obracać wymazówką zdecydowanym ruchem wokół wewnętrznej ściany nozdrza, wykonując 5 pełnych obrotów. Powtórzyć tę czynność w drugim nozdrzu. Próbkę należy pobrać z obu jam nosowych (używając tej samej wymazówki).
3) Wymaz przebadać jak najszybciej po pobraniu.

 


   PROCEDURA TESTOWA                

Przed użyciem doprowadzić testy, odczynniki i próbki i/lub kontrole do temperatury pokojowej (15-30℃).

1. Dla każdej próbki, tuż przed badaniem, otworzyć foliową kopertkę, wyjąć test i umieścić na czystej, równej powierzchni. Oznaczyć probówkę numerem identyfikacyjnym pacjenta. Aby uzyskać najlepsze wyniki, test powinien być wykonany w ciągu godziny.
2. Odkręcić dużą nakrętkę z probówki ekstrakcyjnej i włożyć do niej wymazówkę z pobrana próbką
3. Odłamać rękojeść wymazówki w punkcie załamania, wyrzuć odłamaną część.
Uwaga: Nie przecinać wymazówki nożyczkami
4. Zakręć dużą nakrętkę na probówce ekstrakcyjnej. Upewnij się, że nakrętka jest mocno dokręcona.
Uwaga: Jeśli wymazówka jest źle złamana lub przecięta powyżej punktu złamania, albo nie jest prawidłowo osadzona w probówce, albo trzon wymazówki jest wygięty może to spowodować nieprawidłowe wykonanie badania.
5. Ściskaj końcówkę wymazówki przez 10-15 sekund, poprzez naciskanie na ścianki probówki przy końcówce wymazówki.
6. Odwróć probówkę tak aby mała nakrętka znajdowała się na górze. A następnie odkręć małą nakrętkę.
7. Dodać 3 krople roztworu do miejsca nanoszenia próbki, delikatnie ściskając ścianki probówki.
8. Odczytać wyniki po 15 minutach.

 


    INTERPRETACJA WYNIKÓW        

DODATNI: Pojawiają się 2 barwne prążki - jeden w strefie kontrolnej C i drugi w strefie testowej T.

UJEMNY: Pojawia się tylko 1 barwny prążek, w strefie kontrolnej C. Brak prążka w strefie testowej T.

NIEWAŻNY: Linia kontrolna C nie pojawia się. Taki test powinien być odrzucony. Należy przejrzeć procedurę i powtórzyć badanie z nowym testem. Jeśli problem będzie się powtarzać, natychmiast przerwać korzystanie z zestawu testowego i skontaktować się z dystrybutorem.

UWAGA:

  1. Intensywność barwy w strefie testowej T może się różnić w zależności od stężenia analitów obecnych w próbce. Dlatego każdy odcień koloru w strefie testowej należy uznać za dodatni. Należy pamiętać, że jest to tylko test jakościowy i nie może on określić stężenia analitów w próbce.
  2. Niewystarczająca objętość próbki, nieprawidłowe wykonanie lub przeterminowane testy są najbardziej prawdopodobnymi przyczynami braku linii kontrolnej.

   KONTROLA JAKOŚCI                    

Wewnętrzna kontrola proceduralna

COVID-19 Antigen Rapid Test Device ma wbudowaną kontrolę (procedury). Każdy test ma wewnętrzną strefę standardową, aby zapewnić prawidłowy przepływ próbki. Użytkownik powinien potwierdzić obecność niebieskiej linii w strefie kontrolnej „C” przed odczytaniem wyniku. Zewnętrzna kontrola dodatnia i ujemna Dobra praktyka laboratoryjna zaleca testowanie dodatnich i ujemnych kontroli zewnętrznych, aby upewnić się, że odczynniki testowe działają prawidłowo i test został przeprowadzony poprawnie.

 

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel