Nowość Bestseller

STREP A KASETKOWY - Szybki test do wykrywania antygentu Streptococcus z grupy A w wymazie z gardła

  • Strep A Szybki test kasetkowy (wymaz) to szybki wizualny test immunologiczny przeznaczony do jakościowego, wstępnego wykrywania antygenów Streptococcus grupy A w ludzkich próbkach wymazu z gardła.
  • STREP A KASETKOWY - Szybki test do wykrywania antygentu Streptococcus z grupy A w wymazie z gardła
  • STREP A KASETKOWY - Szybki test do wykrywania antygentu Streptococcus z grupy A w wymazie z gardła
Choroby infekcyjne: Streptococcus z grupy A
Próbka / Metoda Pomiaru: Wymaz z gardła
produkt profesjonalny: tak
Ilość / Rozmiar Opakowania: 20 testów
194,40 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

Strep A Szybki test kasetkowy (wymaz)

 

Tylko do diagnostyki in vitro do użutku profesjonalnego

Zakupu mogą dokonać:
Szpitale, przychodnie, laboratoria, kliniki, zakłady i punkty opieki zdrowotnej, lekarzy, laborantów, diagnostów, farmaceutów, pielęgniarki/pielęgniarzy, weterynarzy, a także przez inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą (na tzw. NIP), pod warunkiem wykonywania tych testów przez profesjonalistów.  

Strep A Szybki test kasetkowy (wymaz) to szybki wizualny test immunologiczny przeznaczony do jakościowego, wstępnego wykrywania antygenów Streptococcus grupy A w ludzkich próbkach wymazu z gardła. Zestaw ten jest przeznaczony do użycia jako pomoc w diagnostyce infekcji Strep A. 

Opakowanie zawiera 20 testów.  

OPIS PRODUKTU
Streptococcus beta-hemolizujacy grupy A jest główną przyczyną infekcji górnych dróg oddechowych, takich jak zapalenie migdałków, zapalenie gardła i szkarlatyna. Wykazano, że wczesne rozpoznanie i leczenie zapalenia gardła wywołanego przez paciorkowce grupy A zmniejsza nasilenie objawów i dalszych powikłań, takich jak gorączka reumatyczna i kłębuszkowe zapalenie nerek. Konwencjonalne metody wykrywania infekcji Strep A wymagały izolacji i późniejszej identyfikacji drobnoustroju i często potrzebowały 24-48 godzin. Niedawny rozwój technik immunologicznych w kierunku wykrywania antygenów paciorkowców grupy A bezpośrednio z wymazu z gardła umożliwia lekarzom natychmiastowe diagnozowanie i prowadzenie terapii. 

ZASADA DZIAŁANIA TESTU
Strep A Szybki test kasetkowy (wymaz) wykrywa antygeny paciorkowców grupy A poprzez wizualną interpretację rozwoju koloru na wewnętrznym pasku.

Przeciwciała anty-Strep A są unieruchomione w strefie testowej na membranie. Podczas testu próbka reaguje z poliklonalnymi przeciwciałami anty-Strep A sprzężonymi z barwnymi cząsteczkami i wstępnie opłaszczonymi na podkładce testowej. Następnie mieszanina migruje na membranie poprzez działanie sił kapilarnych i reaguje z odczynnikami na membranie. Jeśli w próbce znajduje się wystarczająca ilość antygenu Strep A, w strefie testowej na membranie utworzy się kolorowy prążek. Obecność tego kolorowego prążka wskazuje na wynik dodatni, natomiast jego brak wskazuje na wynik ujemny. Pojawienie się kolorowego prążka w strefie kontrolnej służy jako kontrola proceduralna, wskazując, że dodano odpowiednią objętość próbki i nastąpiło odpowiednie nawilżenie membrany.  

WYKONANIE TESTU
Testy, próbki, odczynniki i/lub kontrole powinny przed badaniem osiągnąć temperaturę pokojową (15-30°C).

1. Przygotowanie próbki wymazu:

  • Czystą probówkę ekstrakcyjną umieścić w statywie. Wprowadzić do niej 4 pełne krople Reagent 1. Następnie dodać 4 pełne krople Reagent 2 Dokładnie wymieszać roztwory poprzez obracanie probówką.
  • Natychmiast umieścić wymaz w probówce. Wykonywać ruchy koliste wymazówką i dociskać końcówkę do ścianki probówki ekstrakcyjnej tak, aby wyciskać z niej i wprowadzać płyn.
  • Pozostawić wymazówkę w roztworze przez 1-2 minuty w temperaturze pokojowej, następnie dociskając mocno wymazówkę do ścianki probówki, wycisnąć z niej jak najwięcej płynu. Zużytą wymazówkę usunąć zgodnie z wytycznymi dotyczącymi postępowania z czynnikami zakaźnymi.


2. Wyjąć test z foliowej kopertki i umieścić na czystej, poziomej powierzchni. Oznaczyć test danymi identyfikacyjnymi pacjenta lub kontroli. Aby uzyskać najlepsze wyniki, test należy wykonać w ciągu godziny.


3. Przy użyciu jednorazowej pipetki dodać 3 krople (ok. 120 µl) roztworu do dołka na próbkę na kasetce testowej. Unikać tworzenia pęcherzyków powietrza w dołku na próbkę próbki (S) i nie dodawać roztworu do okienka wynikowego. Gdy test zacznie działać, kolor będzie przesuwać się wzdłuż membrany.

4.  Poczekać, aż pojawią się barwne prążki. Wynik należy odczytać po 5 minutach. Nie interpretować wyniku po upływie 10 minut.INTERPRETACJA WYNIKÓW

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel