Finecare - SZEROKI PANEL BADAŃ HORMONALNYCH

2021-06-24
Finecare - SZEROKI PANEL BADAŃ HORMONALNYCH

Finecare - SZEROKI PANEL BADAŃ HORMONALNYCH              

Do gabinetu ginekologicznego przychodzą przyszłe i obecne mamy, a także zarówno młode, jak i starsze kobiety. Łączy je jedno – układ hormonalny. To właśnie jego działanie ocenia lekarz.            

Hormony są istotne – wystarczy, że zaburzone zostanie wydzielanie jednego z nich, na przykład TSH, aby pojawiły się liczne problemy, takie jak wydłużenie cyklu miesiączkowego, obfite krwawienia oraz trudności z zajściem w ciążę i jej przebiegiem. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie badać ich poziom. Standardowe badania obejmują takie hormony jak FSH, LH, progesteron, prolaktyna czy estradiol. Coraz częściej zaleca się również badanie hormonu anty-Müllerowskiego (AMH).            

Hormon ten wpływa na rozwój pęcherzyków jajnikowych. Określenie jego poziomu pozwala przewidzieć, jak długo dany jajnik będzie funkcjonował, co umożliwia ocenę płodności oraz oszacowanie wieku, w którym rozpocznie się menopauza. Ma to szczególne znaczenie dla osób starających się o dziecko, ale nie tylko – nieprawidłowy poziom tego hormonu może świadczyć również m. in. o zespole policystycznych jajników, który jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń wydzielania hormonów wśród kobiet.            

Takie badanie umożliwia bardziej świadome zaplanowanie ciąży i zapobieżenie możliwym nieprawidłowościom w funkcjonowaniu układu rozrodczego. Minęły czasy, kiedy problemy z płodnością próbowano leczyć modlitwą i ziołowymi naparami – współczesna medycyna umożliwia nam szybką i skuteczną diagnostykę. Finecare™ FIA Meter doskonale spełnia to zdanie.

Finecare™ FIA Meter to profesjonalny, wykorzystujący najlepsze rozwiązania technologiczne, fluorescencyjny immunochromatograficzny system analityczny.

Na podstawie próbki krwi otrzymujemy ilościowy wynik w czasie 15 minut. Finecare™ FIA Meter jednocześnie może wykonać 5 różnych oznaczeń. Wynik możemy zachować w aparacie jak i zachować w dokumentacji medycznej po wydrukowaniu na wbudowanej drukarce termicznej.

pixelpixelpixelpixel