Paskowy test narkotykowy wykrywający Amfetaminę, BioLine Amfetamina Strip - test paskowy, czułość 1000 ng/ml

  • Szybki test immunologiczny paskowy do jakościowego wykrywania amfetaminy w ludzkim moczu. Test Amfetamina Strip jest przeznaczony tylko do użytku profesjonalnego do diagnostyki in vitro i służy do jakościowego wykrywania amfetaminy. Wykrywa d-amphetamine.
  • Paskowy test narkotykowy wykrywający Amfetaminę, BioLine Amfetamina Strip - test paskowy, czułość 1000 ng/ml
produkt profesjonalny: tak
status_iconProdukt niedostępny
76,68 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

Szybki test immunologiczny paskowy do jakościowego wykrywania amfetaminy w ludzkim moczu.

WSTĘP

Amfetamina Strip jest szybkim wizualnym testem immunologicznym o czułości 300, 500 lub 1 000 ng/ml do wykrywania amfetaminy w ludzkim moczu.

Amfetaminy należą do klasy silnych sympatykomimetyków z zastosowaniem terapeutycznym. Są chemicznie podobne do naturalnych w ludzkim organizmie katecholamin: adrenaliny i noradrenaliny. Większe dawki prowadzą do zwiększonej stymulacji centralnego układu nerwowego i wywołują euforię, czujność, zmniejszenie apetytu i poczucie zwiększonej energii i mocy. Odpowiedzią układu krążenia na amfetaminę jest m.in. wzrost ciśnienia krwi i zaburzenia rytmu serca. Do ostrzejszych reakcji należą niepokój, paranoja, omamy i psychotyczne zachowanie. Efekty działania amfetamin trwają na ogół 2 do 4 godzin po użyciu, a okres półtrwania narkotyku w organizmie wynosi 4 - 24 godziny. Około 30% amfetamin jest wydalanych z moczem w postaci niezmienionej, a reszta jako hydroksylowane i deaminowane pochodne.

ZASADA METODY

Amfetamina Strip jest jednostopniowym testem immunologicznym opartym na zasadzie konkurencyjnego wiązania. Narkotyk/metabolit narkotyku obecny w badanym moczu konkuruje z koniugatem narkotyku/metabolitu o określoną liczbę miejsc wiązania na specyficznych przeciwciałach.

Proces konkurencji odbywa się na podłużnej membranie, na której w początkowym odcinku naniesiono koniugat przeciwciał z barwnymi cząsteczkami, natomiast w strefie testowej T unieruchomiono koniugat narkotyku/metabolitu. Po zanurzeniu paska testowego w badanym moczu obecny w strefie początkowej koniugat przemieszcza się siłami kapilarnymi wraz z moczem wzdłuż membrany do unieruchomionego koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku.

Jeśli w badanym moczu nie występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to zachodzi reakcja wiązania koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku z przeciwciałem z barwnego koniugatu i w strefie testowej T tworzy się barwny prążek. Tak więc barwny prążek w strefie testowej pojawia się wówczas, gdy w moczu nie występuje narkotyk/ metabolit narkotyku.

Jeśli w badanym moczu występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to konkuruje on z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku znajdującym się w strefie testowej T o miejsca wiązania przeciwciał w barwnym koniugacie przeciwciał. Jeśli w moczu występuje odpowiednia ilość narkotyku/metabolitu narkotyku, to wypełnia on określoną liczbę miejsc wiążących, co zabezpiecza przed związaniem barwnego koniugatu z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku w strefie testowej T. Tak więc brak barwnego prążka w strefie testowej wskazuje na obecność narkotyku/metabolitu narkotyku w moczu.

Na pasku membrany została wyodrębniona strefa kontrolna C, w której prążek pojawia się na skutek innej reakcji antygen-przeciwciało, aby wskazać czy test
został właściwie przeprowadzony. Prążek ten pojawia się bez względu na obecność narkotyku lub jego metabolitu w moczu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel