Płytkowy test narkotykowy wykrywający Kokainę, BioLine Kokaina Test - test płytkowy, czułość 300 ng/ml

  • Szybki test immunologiczny płytkowy do jakościowego wykrywania kokainy w ludzkim moczu. Kokaina Test jest przeznaczony tylko do użytku profesjonalnego do diagnostyki in vitro. Wykrywa benzoylecgonine.
  • Płytkowy test narkotykowy wykrywający Kokainę, BioLine Kokaina Test - test płytkowy, czułość 300 ng/ml
produkt profesjonalny: tak
status_iconProdukt dostępny w bardzo dużej ilości
102,60 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

Szybki test immunologiczny płytkowy do jakościowego wykrywania kokainy w ludzkim moczu.

WSTĘP

Kokaina Test jest szybkim wizualnym testem immunologicznym o czułości 300, 200 lub 100 ng/ml do wykrywania metabolitu kokainy - benzoiloekgoniny w ludzkim moczu. Otrzymywana z liści rośliny koki kokaina silnie stymuluje centralny układ nerwowy i służy do miejscowych znieczuleń. Do efektów wywołanych używaniem kokainy należy euforia, pewność siebie, poczucie rozpierającej energii i towarzysząca temu zwiększona częstość akcji serca, rozszerzenie źrenic, gorączka, drżenie i pocenie się. Kokaina jest wydalana z moczem głównie jako benzoiloekgonina. Czas połowicznego rozpadu dla tego związku wynosi 5 - 8 godzin i jest znacznie dłuższy niż czas półtrwania kokainy (0,5 - 1,5 godziny). Benzoiloekgonina może być wykryta w moczu do 3 dni po użyciu kokainy.

ZASADA METODY

Kokaina Test jest jednostopniowym testem immunologicznym opartym na zasadzie konkurencyjnego wiązania. Narkotyk/metabolit narkotyku obecny w badanym moczu konkuruje z koniugatem narkotyku/metabolitu o określoną liczbę miejsc wiązania na specyficznych przeciwciałach.

Proces konkurencji odbywa się na podłużnej membranie, na której w początkowym odcinku naniesiono koniugat przeciwciał z barwnymi cząsteczkami, natomiast w strefie testowej T unieruchomiono koniugat narkotyku/metabolitu. Po wprowadzeniu próbki moczu na płytkę testową, obecny w strefie początkowej testu koniugat przemieszcza się siłami kapilarnymi wraz z moczem wzdłuż membrany do unieruchomionego koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku.

Jeśli w badanym moczu nie występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to zachodzi reakcja wiązania koniugatu narkotyku/metabolitu narkotyku z przeciwciałem z barwnego koniugatu i w strefie testowej T tworzy się barwny prążek. Tak więc barwny prążek w strefie testowej pojawia się wówczas, gdy w moczu nie występuje narkotyk/ metabolit narkotyku.

Jeśli w badanym moczu występuje narkotyk/metabolit narkotyku, to konkuruje on z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku znajdującym się w strefie testowej T o miejsca wiązania przeciwciał w barwnym koniugacie przeciwciał. Jeśli w moczu występuje odpowiednia ilość narkotyku/metabolitu narkotyku, to wypełnia on określoną liczbę miejsc wiążących, co zabezpiecza przed związaniem barwnego koniugatu z koniugatem narkotyku/metabolitu narkotyku w strefie testowej T. Tak więc brak barwnego prążka w strefie testowej wskazuje na obecność narkotyku/metabolitu narkotyku w moczu.

Na pasku membrany została wyodrębniona strefa kontrolna C, w której prążek pojawia się na skutek innej reakcji antygen-przeciwciało, aby wskazać czy test został właściwie przeprowadzony. Prążek ten pojawia się bez względu na obecność narkotyku lub jego metabolitu w moczu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixelpixel