Nowość

NASAL PEN COVID-19 ANTYG.KORON.TEST 20

 • Jednorazowy domowy test w formie sztyftu do nosa wykrywający obecność antygenu wirusa SARS-CoV-2.
 • NASAL PEN COVID-19 ANTYG.KORON.TEST 20
Producent: Assure Tech
Kod produktu: 6952804806293
Choroby infekcyjne: SARS CoV-2
produkt profesjonalny: tak
172,80 zł
/ szt.
Dodaj do obserwowanych

 

   PRZEZNACZENIE   

Zestaw testowy do nosa wykrywający obecność antygenu COVID-19 jest testem immunologicznym do diagnostyki in vitro. Badanie służy do bezpośredniego i jakościowego wykrywania białka nukleokapsydowego wirusa SARS-CoV-2 w wydzielinach z nosa u osób w ciągu 7 dni od wystąpienia objawów lub bez objawów, lub z innego powodu epidemiologicznego podejrzenia infekcji COVID-19. Badanie to jest dopuszczone do użytku domowego z samodzielnie pobranymi próbkami wymazu z przedniej części nosa przez osoby Dzieci w wieku od 2 do 18 lat, muszą być nadzorowane lub wspomagane przez osobę dorosłą podczas przeprowadzania testu. Zestaw testowy do nosa na obecność antygenu COVID-19 nie rozróżnia SARS-CoV i SARS-CoV-2. Wyniki badań nie powinny być wykorzystywane jako jedyna podstawa diagnozy, ale zawsze powinny być interpretowane przez lekarza w kontekście klinicznym.

Materiały dostarczone

 • Indywidualnie zapakowany test (20 sztuk)
 • Ulotka dołączona do opakowania
 • Środek osuszający

Materiały wymagane, ale nie dostarczane

 • Czasomierz

   PROCEDURA TESTOWA                

Przygotuj się do wykonania testu

• Test powinien być używany w temperaturze pokojowej.

• Upewnić się, że wszystkie opakowania są nienaruszone. Nie należy stosować testu, jeśli opakowanie foliowe jest uszkodzone.

• Nie otwierać opakowania foliowego, dopóki nie będzie się gotowym do wykonania testu. Test należy użyć w ciągu 1 godziny od otwarcia.

 1. Myj ręce wodą z mydłem lub użyj środka do dezynfekcji rąk przez 20 sekund.
 2. Wyjmij test z opakowania. Aby uzyskać najlepsze wyniki, test należy wykonać w ciągu jednej godziny od otwarcia.
 3. Odłącz część testową od części z buforem ekstrakcyjnym.
 4. Zdejmij osłonę kolektora.
 5. Delikatnie włóż kolektor do pobrania próbki do nosa do momentu napotkania oporu (około 1-2 cm do nozdrza).
 6. Obróć kolektor pięć razy wokół ścianki nosa i wyjmij z nozdrza. Powtórz procedurę pobierania próbki dla drugiego nozdrza w celu zapewnienia, że z obu jam nosowych zostanie pobrana wystarczająca ilość próbki.
 7. Umieść część testową pionowo w pojemniku z buforem, aż górna krawędź pojemnika z buforem dotrze do górnej części pierścienia wspierającego.
 8. Odczytaj wynik po 15 minutach. Nie czytaj wyników po 30 minutach.
 9. Po zakończeniu badania włóż test, którego użyłeś, do dostarczonej torebki na odpady. Opakowanie wyrzuć razem z odpadami domowymi.

    INTERPRETACJA WYNIKÓW        

DODATNI: Pojawiają się dwa kolorowe prążki. Jeden prążek pojawia się w strefie kontrolnej (C), drugi prążek pojawia się w strefie testowej (T). Intensywność koloru prążka w obszarze testowym (T) może się różnić. Jednak każdy odcień koloru w obszarze testowym należy uznać za dodatni. 

UJEMNY: Pojawia się tylko jeden kolorowy prążek w strefie kontrolnej (C). W strefie testowej (T) nie pojawia się widoczny kolorowy prążek.

NIEWAŻNY: Prążek kontrolny nie pojawia się. Wyniki testów, w których nie pojawia się prążek kontrolny w określonym czasie odczytu, muszą zostać odrzucone. Przejrzyj procedurę i powtórz badanie z nowym testem. Jeśli wyniki testu pozostaną nieważne, skontaktuj się ze sprzedawcą.

 

UWAGA:

Niewystarczająca objętość próbki, nieprawidłowa procedura wykonania lub przeterminowane testy są najbardziej prawdopodobnymi przyczynami braku prążka kontrolnego.


   KONTROLA JAKOŚCI                    

Wewnętrzna kontrola proceduralna

Zestaw do badania nosa na obecność antygenu COVID-19 ma wbudowane kontrole (proceduralne). Każdy test ma wewnętrzną strefę kontroli dla zapewnienia prawidłowego przepływu próbki. Użytkownik powinien potwierdzić, że kolorowy prążek znaj


   OGRANICZENIA TESTU                

 1. Test nadaje się do użytku osobistego i może być stosowany wyłącznie do jakościowego wykrywania antygenu SARS-CoV-2.
 2. Podobnie jak w przypadku wszystkich testów diagnostycznych, diagnoza kliniczna nie może opierać się na wynikach pojedynczego testu, ale może być dokonana przez lekarza po dokonaniu oceny wszystkich wyników klinicznych i laboratoryjnych.
 3. Nieprzestrzeganie PROCEDURY BADANIA i INTERPRETACJI WYNIKU może negatywnie wpłynąć i/lub doprowadzić do nieprawidłowych wyników.
 4. Ujemne wyniki nie wykluczają całkowicie zakażenia SARS-CoV-2.

 

 

 

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixel