BioLine URS 2P - testy paskowe (100 sztuk) do badania moczu - 2 parametry: białko i glukoza

  • Testy paskowe do analizy moczu są sztywnymi, plastikowymi paskami, zawierającymi pola reakcyjne nasycone odczynnikami. Odczyt 2 parametrów: białko i glukoza.
  • BioLine URS 2P - testy paskowe (100 sztuk) do badania moczu - 2 parametry: białko i glukoza
Próbka / Metoda Pomiaru: Test wykonuje się z moczu
produkt profesjonalny: tak
Oznaczenie w moczu: białko, glukoza
status_iconProdukt dostępny w bardzo dużej ilości
Wysyłka w poniedziałek Sprawdź czasy i koszty wysyłki
21,60 zł
/ opakowanie
Dodaj do obserwowanych

BioLine URS 2P testy paskowe do badania moczu: białko i glukoza.

Wyrób medyczny do diagnostyki in vitro  do użytku profesjonalnego (według definicji ustawy o wyrobach medycznych z 20.05.2010 r.) Testy nie są przeznaczone dla użytkowników w domu.

Zakupu mogą dokonać:
Szpitale, przychodnie, laboratoria, kliniki, zakłady i punkty opieki zdrowotnej, lekarzy, laborantów, diagnostów, farmaceutów, pielęgniarki/pielęgniarzy, weterynarzy, a także przez inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą (na tzw. NIP), pod warunkiem wykonywania tych testów przez profesjonalistów. 

Opakowanie zawiera 100 sztuk testów paskowych. 

Zastosowanie pasków do badania moczu: 

Testy paskowe do analizy moczu są sztywnymi, plastikowymi paskami, zawierającymi pola reakcyjne nasycone odczynnikami. Przeznaczone są do jakościowego i półilościowego oznaczania następujących parametrów: kwasu askorbinowego, glukozy, bilirubiny, ketonów (kwasu acetooctowego), ciężaru właściwego, krwi, pH, białka, urobilinogenu, azotynów i leukocytów.

Choroba powoduje pojawienie się zmian w moczu, zanim mogą one być zauważone w składzie krwi. Analiza moczu jest rutynowym badaniem kontrolnym. Paski do analizy moczu mogą być stosowane do ogólnej oceny stanu zdrowia oraz pomagają przy diagnozowaniu i monitorowaniu metabolitów lub chorób układowych, które dotyczą pracy nerek, zaburzeń endokrynnych oraz chorób i zaburzeń układu moczowego.  

Zasada działania pasków do badania moczu: 

Glukoza: Test oparty jest na reakcji enzymatycznej, która przebiega pomiędzy oksydazą glukozy, peroksydazą i chromogenem. Glukoza najpierw utlenia się, by wyprodukować kwas glukonowy i nadtlenek wodoru w obecności oksydazy glukozy. W obecności peroksydazy następuje reakcja nadtlenku wodoru z chromogennym jodkiem potasu. Od stopnia utlenienia chromogenu zależy poziom wysycenia barwy pola testowego od zielonej do brązowej. W prawidłowym moczu glukoza nie powinna występować. Niewielkie ilości glukozy mogą być wydzielane przez nerki.3 Jeśli w moczu konsekwentnie powtarzają się nawet tak małe ilości glukozy jak 100 mg/dl, to należy wziąć pod uwagę, czy nie występują nieprawidłowości.

Białko: Reakcja oparta jest na zjawisku znanym jako "błąd białkowy" wskaźników pH, gdzie wskaźnik wysoce zbuforowany może zmieniać kolor w obecności białek (aniony), podczas gdy wskaźnik uwalnia jony wodorowe do białka. Przy stałym pH pojawienie się jakiegokolwiek odcienia zieleni oznacza obecność białka. Zakres kolorów od żółtego do żółtozielonego oznacza wyniki negatywne. Pojawienie się kolorów od zielonego do zielononiebieskiego oznacza wyniki pozytywne. Białko w ilości 1-14 mg/dL może być wydalane przez zdrowe nerki.10 Pole testowe dające wynik wyższy niż odpowiadający śladowym ilościom białka oznacza znamienną proteinurię. W przypadku wykrycia śladowych ilości białka należy przeprowadzić badania kliniczne. 

Białko w moczu - jakie są możliwe przyczyny? 

Badanie moczu - wskazaniem do przeprowadzenia ogólnego badania moczu jest choroba nerek, dróg moczowych, chorób cywilizacyjnych, tzw. chorób układowych, związanych z narządami wewnętrznymi.  

Białko w moczu - kiedy wyniki są groźne? 

Powszechnie uważa się, że w prawidłowym moczu białko nie powinno się pojawić, choć należy pamiętać, że niewielkie jego ilości są wydalane przez zdrowy organizm.  Niekiedy obserwuje się nieznaczny białkomocz. Czasem wynika to ze stresu, gorączkowania, dużego wysiłku fizycznego. Jeśli ilość białka w moczu wynosi 0,5 g/l to mamy do czynienia z białkomoczem znikomym, jeśli jednak wyniki te wskazują na ilości większe niż 3,5 g/l (białkomocz bardzo silny), należy skontaktować się z urologiem , który ustali diagnozę i poprowadzi leczenie.  

Co oznacza białko w moczu? 

Które sfery Twojego organizmu nie funkcjonują prawidłowo? Najczęściej za ponadnormatywnymi wynikami białka w moczu stoi nieprawidłowe funkcjonowanie nerek.  Wachlarz chorób występujący w tym zakresie jest ogromny - diagnoza może dowodzić kłębuszkowego lub śródmiąższowego zapalenia nerek, cukrzycowej choroby nerek, neuropatii toczniowej, polekowego uszkodzenia nerek, rzucawki, skrobiawicy, itd. Białko w moczu u dzieci bardzo często wskazuje na kłębuszkowe zapalenie nerek. Pomocny będzie nefrolog, który zaleci przyjmowanie odpowiednich antybiotyków lub w cięższych przypadkach sterydów. Taka choroba może przyjmować w przebiegu formę łagodną, ostrą, przewlekłą i objawiać się bardzo różnymi symptomami - począwszy od gorączki, podwyższonego ciśnienia poprzez różnie zlokalizowany ból, obrzęki twarzy, skończywszy na pienieniu się moczu. Inne przyczyny białkomoczu wskazują na występowanie chorób układu moczowego  - zapalenie układu moczowego, gruczołu krokowego.  Niekiedy wyniki ogólnego badania moczu, stwierdzające obecność białka, mogą prowadzić do diagnostyki związanej z innymi sferami organizmu. I tak, szwankować może układ krążenia (problemy z sercem, nadciśnienie, zakrzepica żył nerkowych), a także krew (gammapatia monoklonalna). 

Jak przygotować się do badania moczu: 

Do badania używać moczu zebranego do czystego i suchego pojemnika. Analizę przeprowadzić tak szybko, jak to możliwe. Nie wirować. Nie zaleca się stosowania środków konserwujących mocz. Jeżeli analiza nie może być przeprowadzona w ciągu 1 godz. od oddania moczu, próbkę natychmiast zamrozić i doprowadzić do temperatury pokojowej przed wykonaniem badania. Przedłużone przechowywanie niezabezpieczonych próbek moczu w temperaturze pokojowej może doprowadzić do namnożenia bakterii i wpłynąć na pH. Zmiana pH moczu na zasadowe może dawać fałszywie dodatnie wyniki na białko. Obecność glukozy w moczu może obniżać wartość pH.
Zanieczyszczenie próbki moczu środkami do oczyszczania skóry zawierającymi chlorheksydynę może wpłynąć na wynik testu na białko (w mniejszym stopniu na ciężar właściwy i bilirubinę). 

Interpretacja wyników: 

Wyniki uzyskuje się poprzez bezpośrednie porównanie zabarwienia pola testowego paska ze skalą kolorów. Skala barw przedstawia wartości nominalne, wartości rzeczywiste mogą nieznacznie odbiegać od wartości nominalnych.

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
pixelpixelpixelpixelpixel